FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

17
Березень
2023

СБУ та БЕБ ліквідували схему розкрадання 16 облгазами державного газу на мільярди гривень

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Служба безпеки України (БЕБ) спільно з Бюро економічної безпеки (БЕБ) заявляють про розкриття та ліквідацію масштабної схеми привласнення промислових обсягів природного газу НАК “Нафтогаз України” з газотранспортної системи.

“До організації оборудки причетний топменеджмент 16 регіональних газових підприємствах у Київській, Харківській, Дніпропетровській, Львівській, Вінницькій, Житомирській, Волинській, Закарпатській, Сумській, Рівненській, Хмельницькій, Чернігівській та Івано-Франківській областях, які пов’язані з одним із українських олігархів”, – ідеться в повідомленні СБУ.

За даними відомства, афера полягала в тому, що “на папері” посадовці платили за газ приватним підконтрольним компаніям, але не отримували його. Фактично здійснювався несанкціонований відбір газу, який перебував у газотранспортній системі та належав державі. Такі злочинні дії завдали збитків майже на 3,5 млрд грн тільки у 2021 році.

Інша частина схеми полягала в тому, що облгази отримували сплату за тарифами від споживачів, але одержані гроші використовували не для придбання газу. Ці кошти “перераховувалися” підконтрольним комерційним структурам для виведення у тінь.

“При цьому облгази продовжували використовувати запаси державної газотранспортної системи і тим самим збільшували свою заборгованість перед “Нафтогазом”. У подальшому організатори схеми намагались “списати” штучну заборгованість за рахунок бюджетних коштів”, – зазначають в СБУ.

Для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності триває досудове розслідування за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів, обов’язкових платежів).

У межах справи правоохоронці проводять обшуки в офісних приміщеннях облгазів.