FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Серпень
2021

СБУ підозрює «фаворита» публічних закупівель однієї з київських РДА у привласненні бюджетних коштів

Служба безпеки України виявила протиправний механізм привласнення бюджетних коштів приватним підприємством у ході виконання ремонтних робіт на замовлення однієї з київських районних державних адміністрацій.

Встановлено, що групою осіб, які здійснювали керівництво вказаною компанією, за результатами укладених з РДА договорів проводились роботи неналежної якості та не в повному обсязі для акумулювання отриманих бюджетних коштів та подальшого їх виведення до тіньового сектору економіки через укладення договорів із ознаками фіктивності.

Зазначена схема функціонувала через відсутність належного контролю з боку посадових осіб РДА та організації з технічного нагляду на об’єктах.

СБУ проведено санкціоновані судом обшуки у фігурантів кримінального провадження, у ході яких вилучено фінансово-господарську документацію, понад 1 млн грн готівкових коштів, печатки підприємств, банківські картки та інші предмети, що підтверджують протиправну діяльність.

Трьом причетним до організації протиправної схеми особам, у тому числі посадовцю РДА, повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Викриття та блокування протиправної діяльності здійснювало Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України спільно з Солом’янським УП ГУ НП у м. Києві за процесуального керівництва Солом’янської окружної прокуратури міста Києва.

Джерело: офіційний канал СБУ