FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Серпень
2021

СБУ блокувала угруповання, пов’язане з Кивою. Вилучили зброю і канабіс

Служба безпеки України припинила діяльність угруповання, яке контролював депутат Верховної Ради і яке начебто причетне до тяжких злочинів на ідеологічному ґрунті.
Як повідомила пресслужба СБУ, угруповання спеціалізувалося на провокативних діях, спрямованих на розхитування ситуації на сході України.
У відомстві не оприлюднили назв та прізвищ.
Водночас джерело ВВС News Україна в СБУ твердить, що це організація “Патріоти – За життя”, яку контролює депутат парламенту Ілля Кива від ОПЗЖ.
Сам Кива згодом прокоментував ситуацію у відеозверненні так: “СБУ веде системну боротьбу і дії щодо дискредитації мене і моєї організації”.
За його словами, уся ця справа “зшита білими нитками” і ґрунтується на свідченнях, які працівники СБУ отримали шляхом тиску на людину, погрожуючи йому вбивством.
Водночас у СБУ заявили, що у березні лідер угрупування завдав ножем тяжких тілесних ушкоджень своєму ідеологічному опоненту.
“За задумом “кураторів”, дії зловмисників мали призвести до застосування відповідних заходів та спровокувати загострення політичної обстановки”, – кажуть в СБУ.
Служба провела обшуки за місцями проживання та офісі громадського об’єднання у Харкові, Сєвєродонецьку та Лисичанську і вилучила холодну зброю, інструкцію з підготовки учасників угруповання до радикальних дій та велику партію канабісу та обладнання для його вирощування.
Лідеру угрупування повідомили про підозру у вчиненні злочину.
Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.