FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

23
Вересень
2022

САП оскаржить виправдувальний вирок керівнику ДПЗКУ

Київ. 23 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) оскаржить у касаційному порядку вирок Вищого антикорупційного суду (ВАКС) від 29 вересня 2021 року, яким керівника АТ "Державна продовольча зернова корпорація України" (ДПЗКУ) Валерія Томіленка та двох директорів інших товариств визнано невинуватими у розтраті понад 88 млн грн коштів корпорації.

"Також буде оскаржено відповідну ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 23.09.2022 щодо вказаного судового рішення. Прокурор САП не погоджується з позицією суду та після ознайомлення з повним текстом рішення суду апеляційної інстанції оскаржить виправдувальний вирок у Верховному Суді", – повідомляє прокуратури у фейсбуці у п’ятницю.

Відомство нагадало, що керівник ДПЗКУ у 2015 році підписав два договори про постачання кукурудзи з ПАТ "Рокитнянський комбінат хлібопродуктів" та ПАТ "Васильківхлібпродукт", а надалі дав вказівку на перерахування коштів у сумі майже 50 млн грн та 38,5 млн грн відповідно як передоплати виконання договорів.

Проте зазначений у них товар був відсутній на підприємствах, а керівник корпорації не мав наміру виконувати договори. Корпорація втратила понад 88 млн грн, які були використані третіми особами на задоволення своїх потреб.

Керівників трьох товариств обвинувачують у розтраті цих коштів шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України).

Як повідомлялося, аналогічну спробу оскаржити виправдувальний вирок керівнику ДПЗКУ Томіленку САП зробила у вересні 2021 року. Тоді Томіленко, якого ВАКС визнав невинуватим у справі про розтрату 88 млн грн корпорації, висловив переконання, що розгляд у судових інстанціях завершиться його повною перемогою і ділова репутація чиновника буде відновлена.