FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Січень
2021

Валентин Наливайченко застеріг щодо наслідків рішення влади купувати електрику у Білоруської АЕС.

Народний депутат України, ВО “Батьківщина”, секретар Комітету ВРУ з питань інтеграції України з ЄС Валентин Наливайченко назвав недолугим та ймовірно корумпованим рішення про закупівлю електрики з Білорусі.
Більше того, таке рішення “можна розцінити як зухвалу диверсію проти власних національних інтересів”, – написав політик у своєму блозі на сайті “Інтерфакс-Україна”.
“Російська п’ята колона всередині країни поставила під загрозу основу основ підтримки нашої країни в ЄС та НАТО”, – зазначив він. – Країна, яка потерпає від збройної агресії та окупації Росії, за рішенням нашої влади, фінансує проєкт Кремля в Білорусі”.
В той же час, представники країн – європейських партнерів України (Литви та Єврокомісії), з якими Валентин Наливайченко мав розмову, м’яко кажучи, розчаровані зазначеним рішенням української влади. Мовляв, як могло статися, що президент і прем’єр-міністр України почали рік з руйнації власного енергоринку всупереч позиції ЄС щодо санкцій проти режимів в Росії та Білорусі. Адже ще восени минулого року українська влада на офіційному рівні запевняла партнерів з ЄС,що в жодному разі не планує співпрацю з АЕС в Білорусі. А вже з початку нового року почне купувати в неї струм.
Крім того, викликає занепокоєння, що більшість АЕС збудовані на кордоні з Литвою. Це створює додаткову небезпеку для країн регіону. Країни Балтії та Польщі, які ще рік тому оголосили тотальний бойкот енергетичному проєкту Кремля (парламенти країн навіть прийняли закони про заборону купівлі електрики з АЕС), навіть уявити не могли, що Україна прийде на допомогу Лукашенку і Путіну.
Парадоксально, що саме у той день, коли Конгрес США запровадив санкції щодо “Північного потоку – 2”, щоб зберегти енергетичну стабільність в регіоні, Україна прийняла рішення профінансувати інший проєкт Кремля – Білоруську АЕС.
“Наслідки цього недолугого зовнішньополітичного рішення можуть бути досить серйозними як ззовні, так і всередині країни”, – переконаний Валентин Наливайченко.

Джерело: https://interfax.com.ua/news/blog/708553.html