FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

08
Січень
2022

Samsung очікує зростання прибутку на 52% у зв’язку з глобальною нестачею мікросхем

Технологічний гігант Samsung Electronics заявив, що очікує зростання прибутку на 52% за останні три місяці 2021 року на тлі глобальної нестачі мікросхем.

За оцінками найбільшого у світі виробника мікросхем пам’яті, за цей період він заробив 13,8 трлн вон (11,5 млрд доларів).

Це буде його найвищий операційний прибуток у четвертому кварталі за чотири роки.

Прибуток підприємства збільшився за допомогою високого попиту мікросхеми пам’яті для серверів і вищої рентабельності її контрактного виробництва мікросхем.

“Samsung має всі можливості для отримання прибутку від рекордного попиту на ПК та електроніку”, – сказав ВВС технологічний аналітик Сем Рейнольдс.

Він також підкреслив, що компанія отримала вигоду з коливань валютних курсів: «Корейський вон продовжує знецінюватися, що робить експорт Кореї більш привабливим на світовому ринку».

Проте передбачуваний прибуток виявився нижчим за прогнозовані багатьма аналітиками 15,2 трлн.

Витрати Samsung на такі речі, як бонуси співробітникам та маркетинг, розглядалися як причини, через які компанія не відповідала ринковому прогнозу.

В останні місяці глобальна нестача напівпровідників призвела до серйозних збоїв у роботі виробників – від автовиробників, які були змушені призупинити виробництво, до попередження Apple про те, що постачання iPhone буде відкладено.

Інвестори також спостерігають за виробництвом мікросхем компанії у Сіані, центральний Китай. З 23 грудня місто заблоковане через спалах коронавірусу.

Минулого тижня Samsung заявила, що “тимчасово скоригує операції” на своїх підприємствах у Сіані, але не надала додаткових подробиць про те, як ці заходи можуть вплинути на виробництво мікрочіпів.

У листопаді Samsung оголосила, що обрала ділянку неподалік американського міста Тейлор у Техасі для свого нового заводу з виробництва комп’ютерних мікросхем вартістю 17 мільярдів доларів.

Очікується, що завод буде запущено у другій половині 2024 року. Це найбільша інвестиція США, зроблена південнокорейським електронним гігантом.

Акції Samsung Electronics у п’ятницю у Сеулі торгувалися з підвищенням приблизно на 1,8%.