FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Серпень
2021

Розумні алкотестери в машинах стануть обов’язковими для автовиробників США

Група американських сенаторів опублікувала законопроект, ряд ініціатив якого може привести до вимоги в обов’язковому порядку з 2027 року встановлювати на всі нові автомобілі в США систему моніторингу п’яної їзди.

У 2700-сторінковому документі говориться, що з вини нетверезих водіїв в США щорічно гинуть до 10 000 чоловік, ця статистика, серед іншого, змусила законодавців виступити з такою ініціативою. З 2008 року американське Національне управління безпекою руху на трасах (NHTSA) і Коаліція автовиробників за безпеку дорожнього руху (ACTS), в яку входять представники найбільших в країні автобрендів, працюють над модулем з подібними можливостями, він отримав назву DADSS (Driver Alcohol Detection System for Safety Program – Система виявлення алкоголю у водія).

Модуль DADSS включає в себе дві окремі системи. Одна проводить моніторинг повітря в салоні автомобіля, друга передбачає інтеграцію інфрачервоного сенсора в кнопку запуску двигуна, рівень алкоголю перевіряється через шкіру. Обидві належать до класу систем пасивного моніторингу, для перевірки водієві не потрібно здійснювати якихось спеціальних дій. У теорії, виявивши присутність алкоголю в організмі людини вище допустимого ліміту, DADSS заблокує машині можливість пересуватися, залишаючи водієві доступ тільки до клімат-контролю і зарядки телефону. За використання технології передбачені ліцензійні відрахування, які дають доступ до вихідного коду платформи. Це дозволить автовиробникам інтегрувати її в свої системи.

У законопроекті система DADSS безпосередньо не згадується, проте кажуть, що до 2024 року повинен бути затверджений єдиний стандарт для систем схожої функціональності, щоб з 2027 року всі нові автомобілі були оснащені подібними системами.

На даний момент в проекті DADSS тестується система версії «GEN 3.3», що передбачає аналіз вмісту повітря в салоні. Як стверджують розробники, на випробування витрачені 200 днів, в проекті тестування взяли участь 338 водіїв на 40 машинах. Якраз до 2024 року розробники обіцяють появу версії «GEN 4.0», в яку вже включений інфрачервоний сенсор, і система буде досить компактною і надійною для виходу на ринок, впевнені автори.