FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Березень
2021

Розроблено папір з електронним управлінням жорсткістю

Дослідники з Німеччини за допомогою нанотехнологій створили дивовижий папір. При всіх зовнішніх ознаках звичайного паперового листа «нанопапір» простим клацанням електричного тумблера з жорсткого стає м’яким, як ганчірка і відновлює жорсткість після відключення живлення. Понад те, жорсткістю можна управляти, змінюючи рівень напруги. Подібна властивість, наприклад, може допомогти в створенні матеріалів, які автоматично гасять удари.
У якості відправної точки для досліджень вчені з Університету Йоханнеса Гутенберга в Майнці і Університету Фрайбурга взяли таку речовину зі стінок клітин деревини, як нанофібрілли целюлози. Його, наприклад, можна отримувати з відходів деревини. Частинки цього матеріалу набагато менше звичайних волокон целюлози, тому з них можна виготовляти навіть прозорий, і набагато більш міцний «папір».
В ході експериментів з’ясувалося, що при подачі на такий «нанопапір» електричного струму він нагрівається і відбувається руйнування зв’язків волокон нанофібрил целюлози один з одним. Це веде до того, що матеріал повністю або частково втрачає жорсткість – обм’якає. Зняття напруги відновлює зв’язки в місцях перетину нановолокон і повертає матеріалу первісну жорсткість.
Цікаво, що вчені на цьому не зупинилися і збираються поліпшити матеріал до таких властивостей, щоб він міг самостійно накопичувати заряд і використовувати його при необхідності. Подібна властивість допоможе ставити матеріалу певний поріг спрацьовування для поглинання енергії навантаження. Замість різного роду автоматики, що можна зробити вже сьогодні, матеріал з запасом енергії на борту може більш простими засобами і дуже вибірково гасити удари і підвищене навантаження, наприклад, при аварії автомобілів.

UserComment

Valuable Users idea's
0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *