Недавні записи
- Надходження на рахунки неплатоспроможних банків у липні зросли до 162,5 млн грн – ФГВФО 16.08.2022
- КЛУБ ЕКСПЕРТІВ ВИПУСТИВ ВІДЕО ОГЛЯД ПОДІЙ, ЯКІ ВІДБУДУТЬСЯ В УКРАЇНІ ТА СВІТІ З 15 ПО 21 СЕРПНЯ 16.08.2022
- WISCONSIN UKRAINIANS INC. СПІЛЬНО З “КЛУБОМ ЕКСПЕРТІВ” ТА БЛАГОДІЙНИМ ПРОЄКТОМ “НАША ЛЕПТА” ПЕРЕДАЛИ ГУМАНІТАРНИЙ ВАНТАЖ ДЛЯ ДІТЕЙ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ 15.08.2022
- Росіяни чотири рази обстріляли три прикордонні громади Сумщини, зафіксовано 50 прильотів – голова ОВА 15.08.2022
- Шмигаль пропонує зобов'язати Нацгвардію виконувати роботи з розмінування 15.08.2022
Розроблено папір з електронним управлінням жорсткістю

Дослідники з Німеччини за допомогою нанотехнологій створили дивовижий папір. При всіх зовнішніх ознаках звичайного паперового листа «нанопапір» простим клацанням електричного тумблера з жорсткого стає м’яким, як ганчірка і відновлює жорсткість після відключення живлення. Понад те, жорсткістю можна управляти, змінюючи рівень напруги. Подібна властивість, наприклад, може допомогти в створенні матеріалів, які автоматично гасять удари.
У якості відправної точки для досліджень вчені з Університету Йоханнеса Гутенберга в Майнці і Університету Фрайбурга взяли таку речовину зі стінок клітин деревини, як нанофібрілли целюлози. Його, наприклад, можна отримувати з відходів деревини. Частинки цього матеріалу набагато менше звичайних волокон целюлози, тому з них можна виготовляти навіть прозорий, і набагато більш міцний «папір».
В ході експериментів з’ясувалося, що при подачі на такий «нанопапір» електричного струму він нагрівається і відбувається руйнування зв’язків волокон нанофібрил целюлози один з одним. Це веде до того, що матеріал повністю або частково втрачає жорсткість – обм’якає. Зняття напруги відновлює зв’язки в місцях перетину нановолокон і повертає матеріалу первісну жорсткість.
Цікаво, що вчені на цьому не зупинилися і збираються поліпшити матеріал до таких властивостей, щоб він міг самостійно накопичувати заряд і використовувати його при необхідності. Подібна властивість допоможе ставити матеріалу певний поріг спрацьовування для поглинання енергії навантаження. Замість різного роду автоматики, що можна зробити вже сьогодні, матеріал з запасом енергії на борту може більш простими засобами і дуже вибірково гасити удари і підвищене навантаження, наприклад, при аварії автомобілів.
UserComment
Valuable Users idea's