FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Вересень
2022

Росія хоче війни, але не зможе зупинити хід історії – Зеленський на Генасамблеї ООН

Київ. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія, оголошуючи мобілізацію та псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях України, хоче війни, проте вона не зможе зупинити хід історії, у якому вона слабша за міжнародне право.

"Щодо перемовин між Україною та Росією. Напевно, ви чули різні слова з Москви про переговори. Начебто вони до них готові. Але: вони кажуть про переговори, але оголошують про мобілізацію. Вони кажуть про переговори, але оголошують псевдореферендуми на окупованих територіях України", – заявив Зеленський, виступаючи на ГА ООН у середу.

Правда полягає в тому, наголосив президент, що Росія хоче війни.

"Але Росія не зможе зупинити хід історії. Людство й міжнародне право сильніші, ніж одна держава-терорист. Росії доведеться закінчувати цю війну. Війну, яку вона розпочала", – сказав він.

Водночас, за словами Зеленського, врегулювання може відбуватися не лише в рамках "української формули миру", а на будь-якій іншій основі, оскільки "що далі заходить російський терор, то менша ймовірність, що взагалі хто-небудь у світі сідатиме за один стіл переговорів із Росією".

"І якщо російською відповіддю на мої слова зараз будуть нові ракети й теракти, то це засвідчить лише слабкість. Слабкість Росії. Її нездатність переважити нас, її нездатність переважити світ", – сказав президент.

Як повідомлялося, на засіданні Генасамблеї ООН Зеленський представив "Українську формулу миру". Вона складається з п’яти пунктів: покарання за агресію; захист життя; відновлення безпеки й територіальної цілісності; гарантії безпеки; рішучість захищатися.