FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Російська армія намагається продовжувати вести наступ у Східній операційній зоні для виходу на межі Донецької та Луганської областей – Генштаб ЗСУ

Київ. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Російські окупанти не припиняють ведення наступальних дій у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької та Луганської областей та утримання сухопутного коридору між зазначеними територіями й окупованим Кримом, повідомляє Генштаб ЗСУ.

Зазначається, що російська армія намагається здійснювати перегрупування та вживати заходів щодо поповнення боєприпасів та пального, а також покращення тактичного становища своїх військ.

"Противник продовжує завдавати ракетні удари по об’єктах транспортної інфраструктури з метою перешкоджання переміщення гуманітарних вантажів та військово-технічної допомоги. Не припиняється застосування мінометів та артилерії практично уздовж усієї лінії зіткнення", – йдеться у повідомленні, оприлюдненому у фейсбуці у четвер.

У ньому уточнюється, що на волинському та поліському напрямках ворог активних дій не робив, а на сіверському напрямку займається обладнанням позицій у прикордонних районах Курської області.

"На слобожанському напрямку противник намагався відновити втрачені позиці в районі міста Харків, провів невдалу спробу наступу в районі населеного пункту Старий Салтів", – наголошують у Генштабі.

Там зазначають, що через постійні санітарні втрати особового складу противник здійснює нарощування системи медичного забезпечення військ, використовуючи мережу цивільних лікувальних закладів на тимчасово зайнятих територіях Харківської області. Так, на базі Куп’янської міської лікарні окупанти облаштували шпиталь.

Окрім того, повідомляється, що окупанти не припиняють спроб покращити тактичне становище своїх підрозділів у районі міста Ізюму, здійснюють артилерійські обстріли наближених населених пунктів, успіхів не мають.

"Через значні втрати ворог вивів на відновлення підрозділи зі складу 4-ї танкової дивізії 1-ї танкової армії та 106-ї повітряно-десантної дивізії збройних сил Російської Федерації", – наголошують військові.

Вони додають, що на донецькому напрямку противник намагався оволодіти Попасною, взяти під повний контроль місто Рубіжне та забезпечити сприятливі умови для продовження наступу у напрямках на Лиман та Сєвєродонецьк, успіху не мав.

На Південнобузькому напрямку противник зосередив зусилля на фортифікаційному обладнанні позицій, поповненні запасів боєприпасів, пального та матеріально-технічних засобів.

Зазначається, що окупанти також вживають заходів для поповнення втрат особового складу за рахунок прискореної підготовки військовослужбовців за контрактом.

Джерело: https://www.facebook.com/GeneralStaff.ua/posts/310027201310365