FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Рік онлайн-освіти в Україні: як змінилась освіта за період пандемії?

Під час пандемії COVID-19 майже всі аспекти нашого життя не залишились без змін. Однією із сфер, яка найбільше відчула зміни — сфера освіти. Всі навчальні заклади були вимушені закрити, а онлайн-заняття стали звичною буденністю кожного учня та студента.

Пік закриття шкіл був зафіксований в квітні 2020 року, коли в 194 країнах 1,6 мільярдів школярів були вимушені перейти на дистанційну форму навчання. Такого досвіду в глобальному масштабі не було.

Онлайн-освіта ґрунтується на аналогічних принципах що й класична освіта: діти виконують домашню та класну роботу, взаємодіють з вчителями, отримують оцінки. Проте існують і відмінності:

  • Гнучкий графік. Це одна з найголовніших переваг онлайн-школи, адже такий графік зручний для дітей, які займаються спортом, музикою, актори та яким не підходить стандартний розклад уроків.
  • Більше можливостей для обдарованих дітей. Дитина має можливість працювати в індивідуальному темпі, випереджаючи однокласників.
  • Комфортне середовище з обмеженими можливостями.
  • Розвиває самостійність. Здобувачі освіти можуть приділяти більше часу самостійній підготовці.

Артем Гончаренко, експерт International Technology Transfer Association (ITTA) вважає, що освітні онлайн-процеси представляють особливий інтерес, адже дозволяють стерти будь-які географічні кордони. Знаходячись в будь-якому місці Ви можете вивчати цікавий предмет або мову.

Для більшості українського населення дистанційне навчання все ж залишається чимось новим. Проте, його популярність щорічно зростає в середньому на 20%-30%. Цікаво, що найбільшою популярністю зі всіх освітніх платформ користуються мовні курси: їхня частка в обігу ринку становить 69%. За ними з великим відривом (10%) йдуть школи розвитку лідерських якостей та особистісного зростання. 8% обігу припадає на професійне навчання, 6% — на курси з психології та суміжних дисциплін. Майданчики, які пропонують допомогу репетиторів, становлять лише 3% в обігу ринку. Ще по 2% дістається фітнес- та б’юті-тренінгам, а також майданчикам, що присвячені рукоділлю та іншим хобі.

Щодо цифрових трендів, майбутнє освіти — за гейміфікацією та технологіями віртуальної та доповненої реальності. І тут існує дійсно багато можливостей: наприклад, Історичний музей Чикаго та Чиказький інститут випустили додаток, який дозволяє побачити, як багато років тому виглядало місце, в якому знаходиться користувач. А Університет Кейс Вестерн Резерв та Клівлендська клініка створили тривимірне середовище для вивчення анатомії.

Артем Гончаренко зазначає, що якість освіти насамперед залежить від школи. Якщо йдеться про утворення міжнародного рівня, то його якість, залежно від формату, не змінюється. Натомість можливість навчатися дистанційно розширює кордони та дозволяє отримати диплом європейського чи американського закладу, не залишаючи країну, родину та друзів. Це особливо важливо для дітей та випускників шкіл, яких батьки поки що побоюються відпускати у вільне плавання.