FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Січень
2023

Rheinmetall навесні відремонтує 29 танків Leopard, їх мають передати Чехії та Словаччині

Берлін. 24 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Німецький оборонний концерн Rheinmetall AG цієї весни завершить ремонт 29 танків Leopard 2, їх мають відправити Чехії та Словаччини замість техніки, яку вони передають Україні, повідомляє ZDF з посиланням на керівництво компанії.

"За інформацією від збройової компанії Rheinmetall, ці Leopard 2, призначені для Чехії та Словаччини, будуть готові навесні після ремонту", – передає телекомпанія.

"Ці танки належать уряду ФРН. Тому він може робити з ними, що захоче", – наводить ZDF слова виконавчого директора Арміна Паппергера.

У свою чергу представник концерну заявив агентству RND, що ці 29 танків будуть готові до використання у квітні чи травні.

Паппергер нагадав, що концерн також має безпосередньо у власності ще 22 танків Leopard. Він зазначив, що процес відновлення їхньої боєздатності, всупереч думці низки політиків, швидким не буде і триватиме до кінця року.

Раніше в компанії заявляли RND, що загалом Rheinmetall AG теоретично зможе поставити будь-якій стороні лише 139 танків – 51 танк Leopard 2 та 88 танків Leopard 1.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що союзники ФРН, які мають німецькі танки Leopard 2, вже зараз можуть починати навчати українських військовослужбовців користуватися ними, навіть якщо Берлін ще не схвалив постачання цих танків Україні.

До цього влада Польщі запросила у ФРН дозвіл на постачання танків Leopard 2 в Україні: без такого дозволу Варшава не має права передавати виготовлені у ФРН Leopard 2 третій стороні. У свою чергу глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявляла, що якщо такий запит від Польщі надійде, то Берлін не чинитиме перешкод.