FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

04
Березень
2023

РФ обходить санкції й отримує потрібні для війни мікросхеми через Казахстан, Туреччину та ОАЕ – ЗМІ

Київ. 4 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – РФ, схоже, успішно обходить санкції Європейського Союзу і “великої сімки”, щоб отримати найважливіші напівпровідники та інші технології для війни в Україні, пише Bloomberg у суботу з посиланням на неназваного високопоставленого європейського дипломата.

“Російський імпорт загалом значною мірою повернувся до довоєнного рівня 2020 року, а аналіз торговельних даних дає змогу припустити, що сучасні чипи та інтегральні схеми, вироблені в ЄС та інших союзних країнах, постачають у Росію через треті країни, як-от Туреччину, Об’єднані Арабські Емірати та Казахстан, сказав дипломат, указавши на ці приватні оцінки”, – повідомляють у статті.

Подібні закономірності простежуються в сотнях категорій продукції, але особливо гостро вони проявляються, коли йдеться про сучасні чипи та інтегральні схеми, які можуть бути використані у військових цілях, сказав дипломат.

Він також зазначив, що поставки з КНР до РФ також зросли, оскільки Пекін відіграє дедалі важливішу роль у постачанні Москви.

Видання зазначає, що інформація, зібрана організацією Trade Data Monitor, яка базується в Женеві, свідчить про те, що деякі товари, що потрапили під санкції, – зокрема, сучасні напівпровідники – перенаправляють у РФ через треті країни, багато з яких різко змінили свої торговельні звички після вторгнення Росії. У деяких випадках експорт до РФ технологій, які можуть бути використані у військових цілях в Україні, зріс із фактично нуля до мільйонів доларів.

“Ключовим прикладом є Казахстан. У 2022 році ця центральноазіатська країна експортувала в Росію сучасні напівпровідники на суму 3,7 мільйона доларів, тоді як за рік до початку війни ця сума становила лише 12 000 доларів… Дані свідчать, що Туреччина, Сербія, ОАЕ та ще півдюжини країн Східної Європи та Центральної Азії допомогли покрити нестачу. Водночас поставки високотехнологічних компонентів у ці країни з країн-союзників зросли на аналогічну величину”, – пише Bloomberg.

Водночас відзначаються складнощі з відстеженням поставок, оскільки покупці іноді використовують складні корпоративні механізми і моделі розподілу, щоб приховати кінцевий пункт призначення своїх товарів.

Джерело: https://www.bloomberg.com/news/articles/2023-03-04/putin-gets-military-tech-chips-semiconductors-despite-eu-and-g-7-sanctions