FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Січень
2023

РФ активізує свою інформоперацію щодо поширення думки про можливу ескалацію війни, якщо Україна отримає зброю, здатну завдати удару по Криму, – ISW

Київ. 20 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Росія активізує свою інформаційну операцію з поширення думки про ймовірну ескалацію війни в тому випадку, якщо Україна отримає від своїх західних союзників зброю, здатну завдати удару російським військам на території тимчасово окупованого Криму, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 19 січня.

Зазначається, що офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що постачання Заходом озброєнь великої дальності Україні, які можуть загрожувати російським силам у Криму, виведуть "конфлікт на новий якісний рівень, що не піде на користь глобальній та загальноєвропейській безпеці". Він додав, що навіть обговорення надання такої зброї "потенційно вкрай небезпечне", але потім зазначив, що Україна вже має зброю, яку вона використовує для завдання ударів по окупованих українських територіях.

Аналітики наголошують, що Крим є територією України, і Україна має право відповідно до законів та норм збройного конфлікту завдавати ударів по російським військовим об’єктам у Криму.

При цьому, згідно з міжнародним правом та нормами, вона також має право атакувати цілі в Росії, оскільки країна-окупант не залишає за собою права прихистку для військових цілей на своїй території.

В Інституті переконані, що погрози Пєскова є частиною російської інформаційної операції, спрямованої на те, щоб перешкодити підтримці України Заходом, і не відповідають реальним можливостям Росії щодо ескалації проти Заходу. Там додають, що Кремль також навряд чи застосуватиме ядерну зброю в Україні і вкрай малоймовірно, що застосує її проти Заходу, незважаючи на те, що постійно спирається на погрози ядерної ескалації.

Також повідомляється, що високопосадові кремлівські чиновники продовжують проводити зустрічі на високому рівні з білоруським керівництвом, що може створити умови для нападу Росії на Україну з Білорусі, хоча цього може і не статися, і точно не найближчими тижнями. Водночас зазначається, що "російські воєнкори" продовжують критикувати ідею нападу російських військ на Україну з Білорусі, заявляючи, що для Росії погана ідея значно розширювати фронт.

Сам же Олександр Лукашенко продовжує балансувати, зображуючи Білорусь як суверенну державу у складі Союзної держави, де домінує Росія.

Крім того, аналітики повідомляють, що президент Росії Володимир Путін все частіше стає на бік противників олігарха Євгена Пригожина, який є засновником ПВК "Вагнера".

"Проте, Пригожин продовжує використовувати заяви про тактичний успіх ПВК "Вагнера" для зміцнення своєї позиції, що, ймовірно, поглиблює його конфлікт із Міністерством оборони РФ за вплив у російському інформаційному просторі", – уточнюється у звіті.

Що ж до ситуації на полі бою, то в Інституті повідомляють, що українська армія продовжує наступати на позиції окупантів у районі Сватового Луганської області, а також продовжує завдавати ударів по позиціях окупантів у тилу.

Російські загарбники намагаються продовжувати наступальні дії в районі Бахмута, а також декількох сіл у Запорізькій області.

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-january-19-2023