FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Січень
2022

Режим НС скасовано ще в декількох регіонах Казахстану

Нур-Султан. 14 січня. ІНТЕРФАКС-КАЗАХСТАН – Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаев у п’ятницю підписав укази про скасування надзвичайного стану в низці регіонів країни.

Згідно з документами, розміщеними на сайті президента, режим НС скасовується з 18:00 14 січня у межах міста Шимкента, Східно-Казахстанській, Карагандинській, Туркестанській областях.

Укази вводяться в дію з дня підписання.

Загалом у Казахстані 17 регіонів: 14 областей, столиця Нур-Султан і два міста республіканського значення – Алмати та Шимкент.

Раніше повідомлялося про скасування режиму НС у Павлодарській, Західно-Казахстанській і Північно-Казахстанській областях.

Ситуація в Казахстані загострилася 2 січня, коли в Жанаозені (місто в Мангістауській області на заході країни) розпочалися мітинги проти різкого підвищення цін на скраплений газ. Потім вони переросли в масові протести в усій країні з економічними та політичними вимогами. В Алмати сталися сутички демонстрантів з силовиками.

5 січня з метою встановлення громадської безпеки, відновлення законності та правопорядку президент Казахстану ввів режим НС в Алмати та Мангістауській області, а потім – і в інших регіонах країни. Надзвичайний стан вводився на період до 19 січня.