FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Лютий
2022

Рекордна конфіскація вкрадених біткоїнів на суму 5 млрд доларів

Вкрадені біткоїни на суму понад 5 мільярдів доларів було конфісковано Міністерством юстиції США — це найбільша конфіскація такого роду.

Офіційні особи також заарештували та звинуватили двох людей у ​​вівторок у спробі відмивання грошей, що становить майже 120 000 біткоїнів.

Кошти, вкрадені хакером, який зламав криптовалютну біржу в 2016 році, оцінюються приблизно в 71 мільйон доларів.

Але зі зростанням вартості біткоїну він тепер оцінюється у понад 5 мільярдів доларів.

Помічник генерального прокурора Кеннет Політ-молодший заявив, що конфіскація є доказом того, що уряд «не дозволить криптовалюті бути притулком для відмивання грошей чи зоною беззаконня у нашій фінансовій системі».

Гроші були отримані внаслідок злому криптобіржі Bitfinex у 2016 році.

За словами представників Міністерства юстиції, хакер зламав платформу, здійснив понад 2000 несанкціонованих транзакцій, а потім перевів гроші у цифровий гаманець, яким нібито керує 34-річний Ілля Ліхтенштейн із Нью-Йорка.

У кримінальному позові стверджується, що Ліхтенштейн та його дружина, 31-річна Хізер Морган, відмили близько 25 000 вкрадених біткоїнів через різні акаунти за останні п’ять років і використовували різні методи, щоб замісти сліди, від підроблених особистих даних до конвертації своїх біткоїнів в інші валюти.

Слідчі з Вашингтона, округ Колумбія, Нью-Йорка, Чикаго та Ансбаха, Німеччина, співпрацювали у тривалому розслідуванні.

У заяві Bitfinex йдеться, що вони співпрацювали зі слідством і «раді», що вкрадені кошти повернули.

Пізніше у вівторок Ліхтенштейн і Морган постануть перед федеральним судом за звинуваченням у змові з метою обману США та змові з метою відмивання грошей.

Якщо їхню провину буде доведено, кожен з них може відбути до 25 років позбавлення волі.

Конфіскація активів відбувається через чотири місяці після запуску Національної групи боротьби з криптовалютою в Міністерстві юстиції.

Торік команда конфіскувала близько 2,3 мільйона доларів у криптовалюті, повернувши викуп, сплачений компанією Colonial Pipeline, щоб покласти край руйнівній кібератаці.