Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Рейтинг щастя: Фінляндія – знову лідер, Україна піднялася на 13 сходинок
Фінляндія четвертий рік поспіль очолює рейтинг найщасливіших країн у світі.
Про це свідчить “Всесвітній звіт щастя-2021” (World Happiness Report 2021), який щороку складають у рамках ініціативи ООН.
У п’ятірку лідерів увійшли Данія, Швейцарія, Ісландія і Норвегія.
Україна, попри коронавірус, піднялася на 13 позицій, у порівнянні з 2020 роком, і посіла 110-у сходинку (між Алжиром та Іраком).
Нова Зеландія знову виявилась єдиною неєвропейською країною, що потрапила у першу десятку. А Британія опустилася з 13-го на 17-е місце.
Аналітики американського інституту Gallup опитали людей зі 149 країн і попросили їх оцінити свій рівень щастя.
У рейтингу враховують кілька аспектів, в тому числі ВВП на душу населення, рівень соціальної підтримки, очікувану тривалість життя, свободу вибору, рівень корупції, участь громадян у благодійності та наявність негативних очікувань від майбутнього.
Найнещаснішою країною у світі визнали Афганістан, за яким слідують Лесото, Ботсвана, Руанда і Зімбабве.
Автори звіту заявили, що мешканці понад третини країн “значно частіше страждають від негативних емоцій”, що, ймовірно, є наслідком пандемії.
Однак у 22 країнах справи пішли краще. Кілька азійських держав покращили свій торішній показник, а Китай перемістився на 84-е місце з 94-го.
“Дивно, але загального зниження добробуту не було, якщо робити висновки з власної оцінки свого життя”, – каже один з авторів звіту Джон Геллівелл.
“Одне з можливих пояснень полягає в тому, що люди розглядають Covid-19 як звичайну зовнішню загрозу, що стосується всіх, і це збільшило відчуття солідарності та співчуття”.
За словами авторів, Фінляндія “дуже високо оцінила заходи взаємної довіри, які допомогли захистити життя і засоби до існування під час пандемії”.
За даними Університету Джонса Хопкінса, скандинавська нація з населенням 5,5 мільйона людей впоралася з Covid-19 набагато краще, ніж більшість країн Європи. За весь час пандемії коронавірус виявили у 70 тис. фінів, 805 з них померли.