FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

27
Січень
2022

Регулятор ЄС рекомендував використовувати препарат Pfizer для лікування COVID-19

Брюссель. 27 січня. ІНТЕРФАКС – Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) рекомендувало до використання таблетки від коронавірусу COVID-19 Paxlovid виробництва компанії Pfizer, йдеться в заяві агентства, оприлюдненій у четвер.

“Комітет (з лікарських препаратів для людини, КЛПЛ – ІФ) рекомендував Paxlovid для лікування коронавірусу у дорослих, яким не потрібен додатковий кисень та у яких спостерігається підвищений ризик переходу хвороби в тяжку форму”, – наголошується в заяві ЕМА.

До такого рішення в КЛПЛ дійшли після розгляду результатів дослідження, яке показало суттєве зниження смертей та госпіталізацій пацієнтів з коронавірусом, у яких спостерігався підвищений ризик переходу хвороби у тяжку форму, після прийняття ліків.

Протягом місяця після лікування препаратом лише вісім із 1039 пацієнтів було госпіталізовано довше ніж 24 години, жоден із досліджуваних не помер від наслідків зараження COVID-19. З 1046 людей, які отримали плацебо, було госпіталізовано 66 людей, дев’ятеро осіб померло.

Більшість пацієнтів, які брали участь у дослідженні, були заражені штамом коронавірусу “дельта”, проте очікується, що препарат буде також ефективним проти “омікрону” та інших штамів.

Paxlovid став першими ліками від коронавірусу у формі таблеток, які рекомендували до застосування в ЄС.