FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

19
Серпень
2022

Регулятор відновив для Чорнобильської АЕС усі ліцензії на роботу з радіоактивними відходами

Київ. 19 серпня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державна інспекція ядерного регулювання України (ДІЯРУ) на засіданнях 10 та 17 серпня відновила дію всіх раніше зупинених ліцензій на провадження діяльності ДСП "Чорнобильська АЕС" у сфері роботи з радіоактивними відходами.

"Це означає, що тепер ЧАЕС може у повному обсязі відновлювати роботи у сфері поводження з радіоактивними відходами", – повідомляється на сайті ЧАЕС.

У держпідприємстві нагадали, що наприкінці квітня 2022 року після тривалої окупації ЧАЕС російськими військами регулятор зупинив дію ліцензій, і цим фактично паралізував роботу у сфері зняття з експлуатації енергоблоків №№1-3, діяльності на об’єктах поводження з радіоактивними відходами та окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії.

"У рамках заходів щодо відновлення дії ліцензій ЧАЕС виконала великий обсяг робіт із підтвердження своєї здатності дотримуватися умов дозвільної діяльності, а також підтвердила відповідність організаційної структури та наявність кваліфікованого персоналу, матеріальних та інших ресурсів вимогам, встановленим нормами та правилами з ядерної та радіаційної безпеки, у необхідному для її проведення обсязі", – зазначили у ДСП.

Як повідомлялося, окупаційні російські війська залишили зону ЧАЕС 31 березня після п’ятитижневого перебування в ній з моменту захоплення на початку війни 24 лютого.

ДІЯРУ наприкінці квітня призупинило ліцензії на право провадження діяльності на етапі життєвого циклу "зняття з експлуатації" блоків №№1-3 ЧАЕС, на право провадження діяльності "переробка, зберігання радіоактивних відходів" низки заводів та установок, а також на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.