FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Регулярне тестування населення на COVID-19 може коштувати Китаю 1,8% ВВП – Nomura

Пекін. 6 травня. ІНТЕРФАКС – Рішення Пекіну про запровадження обов’язкового регулярного тестування жителів низки міст країни на COVID-19 може коштувати Китаю 1,8% ВВП, свідчать оцінки Nomura Holdings Inc.

Тестування 70% населення країни кожні два дні коштуватиме КНР 8,4% усіх бюджетних видатків, вважає команда аналітиків Nomura, думку якої наводить агентство Bloomberg. Прогноз експертів ґрунтується на вартості одного ПЛР-тесту в 20 юанів (орієнтовно $3).

Ці витрати потребуватимуть від китайської влади відсунути на другий план решту видатків, наприклад на інфраструктуру, зазначають у Nomura. Крім того, за словами аналітиків, слід враховувати і "видатки втрачених можливостей", враховуючи, що людям доведеться гаяти час у чергах кожні два дні.

Водночас позитивні наслідки регулярного масового тестування, на думку експертів, будуть обмеженими, оскільки йдеться про висококонтагіозний штам "омікрон".

Експерти Goldman Sachs Group Inc., тим часом, вважають, що бюджетні видатки, пов’язані з масовим тестуванням, будуть меншими, а позитивний ефект для економіки – більш вираженим.

Якщо найбагатші міста КНР, в яких проживають орієнтовно 30% населення країни, розпочнуть регулярне масове тестування на COVID-19, сукупні видатки на ці цілі у другому півріччі становитимуть 0,2% ВВП Китаю, вважає група аналітиків банку на чолі з Хуей Шанем.

"Оплата масового тестування у великих містах може стати серйозним економічним стимулом, оскільки дасть змогу зберегти виробництво та споживання", – зазначають у Goldman.

За даними банку, принаймні 11 великих китайських міст, зокрема Пекін, вже розпочали регулярне тестування населення на коронавірус.