FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Березень
2023

Ракетна атака РФ 9 березня, найімовірніше, лише послужила цілям російської держпропаганди – ISW

Київ. 10 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Найбільший ракетний удар російських окупантів по території України 2023 року, здійснений 9 березня, найімовірніше, лише послугував цілям російської державної пропаганди, йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 9 березня.

“Імовірно, Кремль навмисно запустив ракети, які українські ППО не зможуть перехопити, щоб домогтися результатів у російському інформаційному просторі, незважаючи на скорочення запасів таких ракет… Президент Росії Володимир Путін, імовірно, використовував ці дефіцитні ракети в марних атаках, щоб заспокоїти російські провоєнні й ультранаціоналістичні спільноти, які здебільшого закликали його до відповідних дій після інциденту у Брянській області 2 березня… Путін, імовірно, спробував нівелювати ці наративи й не допустити їх…”, – ідеться у звіті Інституту війни.

Також повідомляється, що окупанти в четвер продовжували наступальні операції в Бахмуті та його околицях, але не оточили місто. За даними аналітиків, наступальна операція приватної військової компанії “Вагнера” на сході міста ввійшла в тимчасову тактичну паузу, і наразі незрозуміло, чи збережуть бійці “Вагнера” свою оперативну перевагу в майбутніх російських наступальних операціях.

“Прибуття в цей район дедалі більшої кількості звичайних російських військ може свідчити про те, що російські сили мають намір компенсувати можливу кульмінацію наступальних операцій “Вагнера” в Бахмуті новими звичайними військами. Можливо, бійці групи “Вагнера” також проводять тимчасову тактичну паузу, щоб дочекатися підкріплень зі звичайних російських військ і поповнити свої сили для підготовки до операцій у центрі Бахмута”, – наголошується у зведенні.

За даними ISW, окупанти в четвер продовжували здійснювати наземні атаки по всій лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна в Харківській і Луганській областях, а також продовжували наступальні операції на околицях міста Донецька і в районі Вугледара Донецької області.

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-march-9-2023