FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Путін: Небезпечно нарощувати транзит через Україну – її ГТС може "лопнути зовсім", і Європа залишиться без цього каналу постачання

Москва. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС – Нарощувати транзит російського газу через Україну небезпечно, через зношеність її газотранспортна система може "лопнути зовсім", і Європа залишиться зовсім без цього каналу постачання, заявив президент Росії Володимир Путін на пленарному засіданні "Російського енергетичного тижня".

Він нагадав, що у 2021 році обсяги постачання російського газу через Україну перевищать зобов’язання за довгостроковим контрактом на 10%.

"Зношеність ГТС України становить 80-85%. Перш ніж прокачувати, необхідно привести цю систему до нормативного стану", – сказав він.

Путін заявив, що Росія готова зберегти контракт на прокачування через ГТС України після 2024 року і навіть збільшити його, але потрібне розуміння обсягів: "Ми готові зберегти цей контракт, якщо буде забезпечено економічні та екологічні умови. Готові – потрібно все рахувати".

Президент стверджує, що відносини РФ та України зіпсувалися після того, як "у 2008 році ми не могли підняти закачаний там газ".

Путін заявив також, що адміністративні бар’єри, які перешкоджають швидкому запуску "Північного потоку-2", поки що не подолано.

Президент висловив упевненість, що запуск магістралі суттєво знизить напруження і ціни на європейському енергетичному ринку.