FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

02
Березень
2023

ПРООН підписала меморандуми про надання допомоги у відновленні 18 пошкоджених багатоквартирних будинків у Київській області

Київ. 2 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) незабаром розпочне масштабне відновлення 18 багатоповерхових будинків у Київській області згідно з новими меморандумами про співпрацю, які організація підписала з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Київською обласною державною адміністрацією.

“Фінансування розміром $18 млн надходитиме з Фонду відновлення зруйнованого майна та інфраструктури фандрейзингової платформи UNITED24, яку заснував президент України Володимир Зеленський як основний майданчик для збору благодійних пожертвувань у країні”, – повідомляє пресслужба ПРООН в Україні.

Відновлювальні роботи виконуватимуться відповідно до принципів ПРООН “відбудувати краще, ніж було” для покращення термомодернізації з метою зменшення споживання енергії та вуглецевого сліду в області. Вони також сприятимуть покращенню місцевого врядування, прозорості та підзвітності завдяки підтримці забезпечення якості на всіх етапах планування, закупівель, реалізації та моніторингу. Будуть здійснені конкретні ініціативи для посилення спроможності місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування в управлінні інженерними, фінансовими, антикорупційними, екологічними та соціальними аспектами, пов’язаними з масштабними відновними роботами.

Віцепрем’єр-міністр із відновлення України, міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков наголосив, що прозорість і підзвітність – базові принципи підходу до відновлення.

“Без залучення міжнародних партнерів ефективне відновлення зруйнованого неможливе. Відсьогодні маємо перший приклад системного залучення міжнародних партнерів у процес відбудови. А саме до конкретної співпраці у плануванні, закупівлях, реалізації та моніторингу проєктів відбудови”, – наголосив міністр.

У свою чергу постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє наголосив, що ПРООН розглядає відновлення не лише як відтворення старого, а радше як можливість зробити краще, ніж було, щоб країна стала більш стійкою.

“Це також для ПРООН шанс продовжити свою роботу в Україні, переймаючи передові світові практики розвитку та застосовуючи їх у місцевому контексті. Така робота може включати все: від використання досягнень цифровізації для цілей планування до сприяння прозорості та підзвітності”, – зазначив він.

Заступник голови Київської ОДА Микола Бойко уточнив, що через обстріли пошкоджень зазнали понад 24 тисячі житлових будинків у всій Київській області.

“Завдяки реалізації цих проєктів ми зможемо повернути житло та, головне, надію на щасливе майбутнє для ще більше ніж 4 тисяч жителів Київщини. Дякую нашим партнерам, усім амбасадорам платформи UNITED24 за те, що допомагаєте втілити в життя мрію цих людей”, – сказав він.