FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Березень
2023

Прокуратура відправила до суду справи топпосадовців окупаційної влади Запорізької області та екскерівника "Мелітопольгазу"

Київ. 6 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київська міська прокуратура завершила спецрозслідування і скерувала до суду обвинувальний акт стосовно п’яти так званих посадовців окупаційної влади Запорізької області, а саме “председателя Совета министров ВГА Запорожской области”, двох його заступників, міністра промисловості та енергетики і генерального директора “ГУП “Мелитопольгаз”.

“За даними слідства, в березні 2022 року збройні сили РФ, здійснивши окупацію частини Запорізької області, у тому числі м. Мелітополь, утворили на цій території псевдодержавні органи, а саме “Военно-гражданскую администрацию Запорожской области”, “Совет министров ВГА Запорожской области” та інші фейкові установи. Органи столичної прокуратури задокументували злочинну діяльність трьох громадян РФ та двох громадян України, які перебуваючи на керівних посадах в органах окупаційної влади, організовують та контролюють роботу псевдодержавних установ”, – повідомляє пресслужба Київської міської прокуратури в телеграм-каналі.

Обвинувачені також вживають заходів щодо незаконного відчуження майна українських підприємств та захоплення ключових об’єктів інфраструктури на тимчасово окупованій території Запорізької області. Зокрема на виконання злочинних наказів окупаційної влади скоєно відключення електропостачання та газорозподільних мереж на тимчасово окупованій території Запорізької області від систем України з їх подальшою інтеграцією до систем РФ.

За підсумками розслідування обвинуваченим інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та пособництво країні-агресору (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України).

Серед обвинувачених “председатель Совета министров ВГА Запорожской области” – 49-річний уродженець Вологодської області РФ, який до цього обіймав посаду першого заступника губернатора Вологодської області, “заместитель председателя Совета министров по инфраструктурному развитию” – 40-річний уродженець м. Вологда РФ, який раніше працював в уряді Вологодської області, “министр промышленности и энергетики ВГА Запорожской области” – 35-річний громадянин РФ, а також двоє громадян України – “заместитель председателя Совета министров по экономике и финансам” – 41-річний уродженець АР Крим, і генеральний директор ГУП “Мелитопольгаз”, 55-річний уродженець м. Мелітополь, який керував ПрАТ “Мелітопольгаз” до його захоплення окупантами.

Санкція статей передбачає позбавлення волі на термін від 10 до 12 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на термін від 10 до 15 років і з конфіскацією майна.

Джерело: https://t.me/kyiv_pro_office/1773