FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

14
Вересень
2021

Прокуратура відмовилася від допиту останнього свідка обвинувачення у справі Штепи, суд продовжиться 27 вересня

Харків. 14 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Орджонікідзевський райсуд Харкова на засіданні у вівторок не зміг допитати Володимира Панібратченка, останнього свідка зі списку обвинувачення у справі екс-мера Слов’янська Нелі Штепи, у зв’язку з його неявкою.

"Цього свідка неодноразово викликали до зали судового засідання належним чином. Причини його неявки до суду, на жаль, мені невідомі… Сторона обвинувачення відмовляється від допиту цього свідка", – сказав прокурор.

Суддя Олена Глібко оголосила, що суд переходить до допиту свідків захисту, у зв’язку з чим у судовому засіданні перерва до 27 вересня.

Як повідомив адвокат Штепи Олександр Тананакін, на наступному засіданні планується допитати трьох свідків захисту.

Справу стосовно екс-мера Слов’янська Нелі Штепи, обвинуваченої в сепаратизмі, розглядають із самого початку вп’яте.

Штепу заарештували 13 липня 2014 року. Їй інкримінують вчинення кримінальних злочинів, передбачених ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, які спричинили загибель людей) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи організації) Кримінального кодексу України.

5 листопада 2014 року колегія суддів Червонозаводського райсуду вирішила направити провадження за обвинуваченням Штепи до апеляційного суду Харківської області для звернення до Вищого спеціалізованого суду України (ВССУ) з розгляду цивільних і кримінальних справ для визначення підсудності.

У мотивувальній частині рішення суд посилався на те, що злочини, інкриміновані Штепі, були вчинені на території м. Слов’янська (Донецька область), тобто не у рамках територіальної юрисдикції Червонозаводського райсуду Харкова. Крім того, свідки у справі живуть у Слов’янську, і якщо їм доведеться їздити на суд до Харкова, це може призвести до затягування термінів розгляду справи.

Справу направляли на розгляд до Червонозаводського, Комінтернівського, Ленінського та Жовтневого районних судів Харкова, проте через відводи та самовідводи членів колегії суддів жоден із них так і не зміг винести вирок. У деяких судах не вдалося навіть провести підготовче засідання.

6 березня 2018 року апеляційний суд Харківської області вирішив направити матеріали справи стосовно Штепи на розгляд до Орджонікідзевського райсуду міста.