FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Лютий
2023

Прокуратура готує документи на звільнення від кримінальної відповідальності старости деокупованої Козачої Лопані

Харків. 24 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Старосту звільненого від російської окупації смт Козача Лопань Харківського району Людмилу Вакуленко, підозрювану в державній зраді, планують звільнити від кримінальної відповідальності, повідомив керівник Харківської обласної прокуратури Олександр Фільчаков.

“За результатами досудового розслідування зараз прокурор планує направити до суду клопотання в порядку ч. 3 ст. 111 Кримінального кодексу України для звільнення цієї особи від кримінальної відповідальності”, – сказав Фільчаков на брифінгу в п’ятницю.

Згідно з ч. 3 ст. 111 КК, громадянин України звільняється від кримінальної відповідальності за держзраду, якщо він не вчинив жодних дій, спрямованих на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їхніх представників, а також добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок із ними та про отримане завдання.

Як повідомлялося, 4 травня 2022 року слідчі облуправління СБУ під процесуальним керівництвом облпрокуратури заочно повідомили Вакуленко про підозру в держзраді. “За даними слідства, староста… перейшла на бік ворога. Вона провадить роботу з налагодження постачань так званої гуманітарної допомоги з РФ і висвітлює це в російських ЗМІ. Крім того, жінка вербує серед місцевого населення осіб, які можуть працювати в інтересах агресора”, – повідомила пресслужба Харківської облпрокуратури.

28 вересня 2022 року, за кілька днів після деокупації селища, президент України Володимир Зеленський опублікував у своєму телеграм-каналі відео з підписом: “Відважні староста та місцеві жителі звільненого селища Козача Лопань на Харківщині, ризикуючи життям, організували годування людей під час окупації. Не боялися протистояти окупантам і не забували допомагати одне одному”.

20 жовтня 2022 року керівник Харківської облпрокуратури Олександр Фільчаков не виключив, що з Вакуленко може бути знято підозру в держзраді. “Після деокупації цієї території слідчими та прокурором було отримано інформацію про активну участь і допомогу Збройним силам України та правоохоронцям під час перебування цієї особи на окупованій території. Наразі ці факти слідчі та прокурори перевіряють у ході досудового розслідування”, – сказав Фільчаков.