FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

01
Травень
2021

Пристрій з інтерфейсом «мозок-комп’ютер» вперше дозволили використовувати для лікування в США

Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) вперше в своїй історії дозволило для клінічного використання пристрій з інтерфейсом «мозок-комп’ютер». Прилад IpsiHand призначений для реабілітації пацієнтів після перенесеного інсульту. Завдяки безконтактному зчитуванню електроенцефалограми хворому можна повернути рухливість зап’ястя і пальців.

Пристрій IpsiHand використовує принцип, відкритий американськими вченими в 2008 році. Дослідники виявили, що при ураженні однієї зі сторін мозку при інсульті рухливість руки, підпорядкованої ураженому боку, можна повернути.

Нервова система людини влаштована таким чином, що права півкуля мозку керує кінцівками на лівій стороні тіла, а ліва півкуля – на правій стороні. При інсульті часто відмовляють кінцівки на якійсь одній стороні тіла, що означає поразку півкулі з протилежного боку. Дослідження показало, що, насправді, відповідальна за рухи кінцівок активність мозку виникає спочатку на «правильній» стороні тіла і лише потім управління передається на протилежну півкулю. Саме ці початкові сигнали фіксує прилад IpsiHand, а комп’ютер переводить активність мозку в руху екзоскелета, закріпленого на руці підконтрольній ураженій півкулі.

Таким чином, прилад замінює собою уражену півкуля, отримуючи сигнали мозкової активності і переводячи їх в рух зап’ястя і пальців безпосередньо від джерела зародження «думок» про рух.

Сьогодні FDA дозволила використовувати IpsiHand в клінічних цілях для реабілітації пацієнтів після інсульту. Це дало зелене світло початку масового виробництва приладів, які надійдуть в клініки в США до кінця поточного року.