FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Травень
2022

Приріст грошової бази у квітні був близьким до нуля – Нацбанк

Київ. 7 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Приріст грошової бази у квітні був близьким до нуля після її скорочення у березні більш ніж на 50 млрд грн та стрибка майже на 100 млрд грн у лютому, повідомив Національний банк України у відновленому місячному макроекономічному огляді.

"Витрати урядом України коштів, отриманих від конвертації іноземної валюти – основний канал емісії гривні. У березні-квітні додатковим каналом стало придбання воєнних ОВДП (облігацій внутрішньої держпозики) НБУ на загальну суму 70 млрд грн", – зазначається у документі.

Згідно з представленим Нацбанком графіком, у квітні обсяг викупу ним ОВДП зріс до 50 млрд грн з 20 млрд грн у березні, а обсяг конвертації валюти урядом склав ще близько 50 млрд грн порівняно з приблизно 65 млрд грн у березні.

"У березні-квітні основну частину "емісійної" гривні було абсорбовано за рахунок інтервенцій НБУ з продажу іноземної валюти та мобілізації коштів", – зазначає водночас регулятор.

Як повідомлялося, інтервенції НБУ у квітні зросли до $2,2 млрд з $1,78 млрд у березні, $0,31 млрд у лютому.

Згідно з представленим Нацбанком графіком, обсяг мобілізаційних операцій скоротився до приблизно 27 млрд грн із 75 млрд грн у березні.