FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

07
Травень
2022

Примусово вивезених до т.зв. ЛНР українців змушують приймати громадянство псевдореспубліки, інакше на громадян чекають репресії – Денісова

Київ. 7 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У тимчасово окупованому місті Сорокине Луганської області розпочато процеси оформлення паспортів так званої "ЛНР" українським громадянам, примусово вивезеним із нещодавно захоплених територій, повідомила Уповноважений Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова.

"Люди, яких позбавили будинків, майна і грошей, змушені погоджуватися на такі умови, адже це дає змогу отримати виплати в рублях, продуктові набори та медичну допомогу. Представники окупантів проводять із громадянами так звані "профілактичні бесіди", під час яких повідомляють, що у разі відмови набуття громадянства так званої ЛНР вони позбудуться будь-яких засобів для існування, і до них будуть застосовані репресивні заходи", – написала омбудсмен у Facebook.

Денісова наголосила, що насильницька паспортизація є незаконною і не визнається в Україні, суперечить принципам і нормам міжнародного права і є прямим порушенням Женевської конвенції Про захист цивільного населення під час війни.

"Звертаюся до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушення РФ прав людини в Україні", – зазначила омбудсмен.

Джерело: https://www.facebook.com/denisovaombudsman/posts/535978827883394