FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

29
Липень
2021

В 2021 прибутки технологічних гігантів стрімко ростуть на тлі триваючого пандемічного буму

Технологічні гіганти повідомляють про стрімке зростання прибутку, оскільки споживачі оновлювали свої пристрої і шукали хмарне сховище під час блокування.

Прибуток Apple майже подвоївся до 21,7 млрд доларів за три місяці, до 30 червня, оскільки клієнти купували дорожчі iPhone 5G.

У той же час Microsoft отримала прибуток в розмірі 16,5 млрд доларів, що на 47% більше, ніж роком раніше, завдяки попиту на хмарні сервіси та ігри.

Аналітики попередили, що ці цифри можуть привести до закликів до обмеження діяльності технологічних компаній.

Материнська компанія Google, Alphabet, також повідомила у вівторок, що квартальні продажі і прибуток зросли до рекордних значень.

Значною мірою це сталося через збільшення витрат на онлайн-рекламу, орієнтовану на клієнтів, які застрягли вдома, роблячи покупки в Інтернеті через обмеження.

Наприклад, її тлеплатформа YouTube за три місяці, що закінчилися 30 червня, продемонструвала зростання доходів від реклами до 7 млрд доларів у порівнянні з 3,81 млрд доларів роком раніше.

Бос гіганта пошукових систем Сундар Пічаї сказав, що «у багатьох частинах світу спостерігається зростання онлайн-активності, і ми пишаємося тим, що наші послуги допомогли такій кількості споживачів і підприємств».

Його фінансовий директор Рут Порат заявила, що доходи, які досягли 61,9 млрд доларів, також відображають “підвищену активність споживачів в Інтернеті”, оскільки економіка деяких країн відновлюється після пандемії коронавірусу.

Тим часом рекордні продажі Apple були підтримані зростанням покупок iPhone, а також цифровими підписками на її сервіси ТВ і потокової передачі музики.

«У цьому кварталі наші команди грунтувалися на періоді безпрецедентних інновацій, ділячись новими потужними продуктами з нашими користувачами, в той час як використання технологій для зв’язку людей у ​​всьому світі ніколи не було так важливо», – сказав генеральний директор Тім Кук.

Каліфорнійський технологічний гігант також назвав Китай своїм швидкозростаючим ринком, де споживачі розкупили аксесуари, такі як Apple Watch, а також останню модель iPhone 12, яка може підключатися до швидших бездротових мереж 5G.

Аналітик Wedbush Ден Айвз сказав, що, з огляду на глобальну нестачу мікросхем, від якої страждають багато компаній, включаючи Apple, «ми б охарактеризували це як «золоту медаль»».

Він додав: «Китай залишається ключовим інгредієнтом в рецепті успіху Apple, оскільки, за нашими оцінками, приблизно 20% оновлень iPhone будуть припадати на цей регіон в наступному році з запуском iPhone 13».

Microsoft також заявила у вівторок, що продажі в четвертому кварталі були обумовлені попитом на персональні комп’ютери, які включають програмне забезпечення Windows, а також її нові консолі Xbox, хоча продажі контенту Xbox трохи впали.

Паоло Пескаторе, аналітик PP Foresight, сказав, що «пандемія ігрової індустрії добігає кінця» і фірмі, можливо, буде потрібна подальша диверсифікація свого бізнесу.

У міру того, як сектори економіки знову відкриваються, такі фірми, як Microsoft, Alphabet і Apple, розробляють плани зростання, незважаючи на те, що люди проводять більше часу далеко від дому і своїх пристроїв.

Microsoft нещодавно випустила хмарну версію своєї операційної системи.

Пан Пескаторе також зазначив, що гіганти Кремнієвої долини стикаються з підвищеною увагою в даний момент у міру зростання прибутків.

«Насувається темна і велика хмара, оскільки ці останні результати приведуть до подальших закликів до наглядової перевірки з боку регулюючих органів, щоб обмежити їх домінування», – сказав він.

У Великобританії новий регулюючий орган під назвою Digital Markets Unit (DMU) тільки що почав роботу зі створення нових кодексів поведінки для технологічних компаній і їх взаємовідносин з постачальниками контенту і рекламодавцями.

За словами бізнес-секретаря Кваси Квартенга, режим буде «безсоромно підтримувати конкуренцію».

У США президент Байден нещодавно підписав указ з метою стимулювати подальшу конкуренцію.

Він припустив, що проблеми виникли через те, що великі технологічні компанії збирають занадто багато особистої інформації, скуповують потенційних конкурентів і несправедливо конкурують з малим бізнесом.

Він включав кілька рекомендацій, таких як більш ретельна перевірка злиттів в технологічному секторі і недопущення недобросовісних методів конкуренції на інтернет-ринках.