FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Травень
2022

Президент Євроради Мішель внесе на розгляд лідерів заявку України про членство тоді, коли для цього буде найкращий момент

(повтор)

Брюссель. 5 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент Європейської ради Шарль Мішель наразі не готовий назвати конкретну дату внесення до порядку денного для лідерів ЄС розгляд заявки України на членство ЄС і має намір це зробити тоді, коли для цього "настане найкращий момент".

В ексклюзивному інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" Мішель пояснив, що після того, як Європейська Комісія в червні передасть свої висновки, питання буде розглянуто в Європейській раді. "У Раді я буду зобов’язаний оцінити, коли ми будемо готові внести цю тему до порядку денного Європейської ради. Я проконсультуюся з усіма дійовими особами, щоб оцінити, коли настане найкращий момент, і ми будемо готові провести ці дебати на рівні Ради Європи… Буде це в червні чи пізніше – я не можу сказати сьогодні", – пояснив він.

При цьому президент Європейської ради нагадав, що заявка України вже проходить усі необхідні процедури у прискореному темпі. "По суті, за кілька днів після того, як ми отримали заявку, ми швидко ухвалили рішення, доручивши Єврокомісії надати свої висновки. Зазвичай це триває 8-9 місяців. Де-факто рішення було ухвалено за кілька днів", – додав Мішель.

Відповідаючи на запитання, чи можлива ситуація, в якій Україні членство буде надано ще до проведення всіх необхідних реформ, співрозмовник агентства зазначив, що "цілком очевидно, що це процес, який ґрунтується на реформах, тому що питання про членство пов’язане зі спільним підходом до фундаментальних елементів – верховенства права, незалежності правосуддя, боротьби з корупцією, єдиного ринку, економічних реформ".