FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Президент Польщі закликає НАТО подумати про розміщення додаткових сил на східному фланзі

Брюссель. 25 листопада. ІНТЕРФАКС – Варшава пропонує НАТО підвищити боєздатність своїх сил у Східній Європі, заявив президент Польщі Анджей Дуда.

"Нам варто було б посилити стратегічне спостереження, повітряне патрулювання, збір розвідданих. Варто також підвищити боєздатність сил, розташованих уздовж нашого східного флангу", – сказав Дуда в четвер на прес-конференції за підсумками переговорів із генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

Він пояснив, що вважає за потрібне вжити таких заходів, оскільки бачить посилення російських сил поблизу західних кордонів РФ, зокрема поблизу України. "Це посилення триває. Тут не може бути жодних сумнівів", – заявив Дуда.

НАТО слід подумати про те, щоб погодитися з пропозиціями щодо розміщення додаткових військових уздовж свого "східного флангу" альянсу, заявив також Дуда.

"НАТО варто було б розглянути цей варіант", – сказав він.

Дуда пояснив, що Велика Британія пропонувала перекинути додаткові сили "до Польщі, як і загалом на "східний фланг". Крім того, за його словами, такі самі заходи розглядають Чехія та Словаччина".

Президент Польщі пояснив, що такі заходи стали б реакцією на перекидання додаткових сил РФ ближче до "східного флангу" країн НАТО.