FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

25
Листопад
2021

Президент Польщі вважає, що "гібридна атака" Мінська на польський кордон відбувається за підтримки Москви

Брюссель. 25 листопада. ІНТЕРФАКС – У Варшаві не сумніваються, що Росія підтримує дії офіційного Мінська в ситуації на кордоні ЄС, де зібралися мігранти з близькосхідних країн, заявив у четвер президент Польщі Анджей Дуда.

"На польському кордоні ми бачимо сьогодні "гібридну атаку", яка відбувається з білоруського боку постійно. Без сумніву, цю атаку підтримує російська влада", – сказав він на прес-конференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом.

За словами Дуди, нелегали на кордоні часто озброєні ножами, важкими залізними предметами, також у них буває сльозогінний газ.

"Це їм передали білоруські силові структури", – сказав Дуда.

Дуда також заявив, що проінформував Столтенберга про ситуацію на кордоні Білорусі та Польщі, зазначивши, що іммігранти змінили тактику і тепер намагаються нелегально перетнути кордон не вдень, а ночами, причому – поза зонами, де розташовані прикордонні пункти.

"Наразі напади на польський кордон влаштовують менші групи вночі. Це десятки – сотні людей", – сказав Дуда.

За словами польського президента, незважаючи на те, що тепер "напади – меншого масштабу", їхня "інтенсивність набагато небезпечніша, ніж це було декілька днів тому, оскільки ці іммігранти діють поза зоною будь-яких прикордонних пунктів".

Він зазначив, що іммігранти часто мають із собою ножі та "металеві прути".

Гостра фаза кризи на білорусько-польському кордоні триває вже понад два тижні через спроби декількох тисяч мігрантів із країн Близького Сходу та Африки проникнути на територію ЄС.

Західні країни стверджують, що цю кризу спровокував Мінськ і закликають РФ переконати Білорусь зупинити потік нелегалів до Європи.