FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

05
Січень
2022

Президент Казахстану ввів режим надзвичайного стану в Алмати та на заході країни

Нур-султан. 5 січня. ІНТЕРФАКС-КАЗАХСТАН – Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав укази про запровадження надзвичайного стану в Мангістауській області (на заході Казахстану) та місті Алмати, повідомила прес-служба глави держави.

"У зв’язку із загостренням ситуації з метою гарантування громадської безпеки, відновлення законності та правопорядку, захисту прав і свобод громадян глава держави Касим-Жомарт Токаєв підписав укази про запровадження надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати з 5 січня з 01 години 30 хвилин на термін до 00 години 00 хвилин 19 січня 2022 року", – йдеться у повідомленні прес-служби президента.

Президент сподівається "на прояв розсудливості наших громадян і закликає не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорію мітингівщини та вседозволеності", – додали у прес-службі.

Протести проти підвищення ціни на газ, що почалися минулої неділі на заході Казахстану, охопили весь Казахстан. Наразі мітинги, масова хода відзначаються у всіх великих містах країни, поліція проводить затримання, в Алмати застосовані світлошумові гранати, сльозогінний газ.

Після заяв урядової комісії стосовно виконання вимог протестувальників щодо зниження ціни на газ демонстранти не розходяться. В Актау мітингувальники вимагають діалогу з президентом країни, в інших містах звучать вимоги щодо покращення добробуту народу, про відставку уряду тощо.

В Алмати, деяких районах Нур-Султана блокують інтернет, не працюють месенджери Whats App і Telegram.

Раніше президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав протестувальників у Казахстані не наслідувати заклики деструктивних осіб, зацікавлених у підриві стабільності держави.

5 січня президент планує провести нараду з питань соціально-економічної ситуації у країні.