Недавні записи
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
- ІІІ Національний туристичний саміт 23.11.2024
- 9 листопада відбувся SUMMIT 6 2024 — головна подія для будівельників цієї осені від Ліги Майстрів 22.11.2024
Президент "Енергоатома": Окупанти, ймовірно, готуються до відходу із ЗАЕС
Київ. 27 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент НАЕК "Енергоатом" Петро Котін заявив про свідчення того, що російські окупанти можуть залишити територію Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) в м.Енергодар Запорізької області в найближчому майбутньому.
"Зараз останніми тижнями, фактично, ми отримуємо інформацію, що з’явилися свідчення того, що вони, можливо, збираються покинути Запорізьку атомну станцію", – сказав Котін в ефірі національного телемарафону в неділю.
"По-перше, дуже багато почало з’являтися публікацій у російській пресі про те, що Запорізьку атомну станцію можна було б залишити, можна було б її передати МАГАТЕ під контроль. Таке, знаєте, відчуття, що вони збирають валізи та крадуть усе, що можуть знайти там", – пояснив він.
При цьому на запитання, чи можна говорити про те, що станцію вже покидають окупаційні підрозділи, президент "Енергоатому" відповів, що про це говорити зарано: "Цього немає, але готуються".
Котін наголосив, що окупанти продовжують використовувати ЗАЕС як військову базу. "Вони наштовхали туди на майданчик уже все, що могли: і військову техніку, і свій персонал… Наштовхали туди свої вантажівки, ніхто не знає, що в цих вантажівках, і швидше за все там зброя і вибухівка. Також вони мінують територію навколо станції …На території атомної станції знаходяться військові зони, до яких не допускається персонал атомної станції", – розповів він.
За словами президента "Енергоатома", в Україні після аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році було схвалено програму підвищення безпеки енергоблоків, вона фінансувалася Європейською комісією, і зараз її виконання закінчується. "Це те, що докорінно відрізняє наш енергоблок від російських такого ж точно проєкту. Це те, чому вони не можуть приїхати на Запорізьку станцію, привезти свій персонал і там почати його експлуатувати. Тому що у нас все інше: у нас інші системи безпеки, у нас фактично інші системи управління енергоблоком. Те, чого вони взагалі не мають", – розповів Котін.
Усьому персоналу ЗАЕС наразі заборонено виїжджати на територію, підконтрольну українському уряду.
За його словами, генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі займає таку позицію, що лише констатує події, які є порушеннями, і не говорить ані про причини цього, ані як запобігти цьому. "Але він також дуже активно працює над створенням зони безпеки навколо Запорізької атомної станції, і якщо йому це вдасться зрештою зробити та вивести окупантів з території Запорізької атомної станції і створити там безпекову зону, то ми, звичайно, все йому пробачимо", – сказав Котін.