FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

22
Вересень
2022

Прем'єри України та Нової Зеландії обговорили механізми притягнення керівництва Росії до відповідальності

Київ. 22 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Прем’єр-міністр Денис Шмигаль та прем’єр-міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн у Нью-Йорку (США) обговорили механізми притягнення керівництва Росії до відповідальності.

Згідно з повідомленням пресслужби уряду, сторони торкнулися питань надання Україні військової допомоги та продовження санкційного тиску на Росію.

"Україна запропонувала створити спеціальний міжнародний трибунал, який би притягнув до відповідальності вище російське керівництво за вчинення всіх цих злочинів та вбивств. Це стане ефективним механізмом у доповнення для Міжнародного кримінального суду. Спеціальний трибунал може далі працювати на постійній основі, аби кожен потенційний агресор знав, що є інструмент, який змусить їх відповісти за неспровоковану війну, катування людей та знищення цивільної інфраструктури", – наводить слова Шмигаля пресслужба.

Прем’єр наголосив, що Україна шукає можливості, щоб якнайшвидше закінчити цю війну, але водночас має боротися за свою свободу та демократію.

Серед іншого він подякував Новій Зеландії за всебічну підтримку України і запросив Ардерн відвідати Україну.