FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Жовтень
2021

Прем'єр-міністр Норвегії повідомила королю про відставку уряду

Берлін. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС – Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Сульберг поінформувала короля Гаральда V про те, що її уряд іде у відставку після поразки на парламентських виборах, повідомило видання Norway Today у вівторок.

Сульберг, яка очолює Консервативну партію, також повідомила про своє рішення членам парламенту.

Вона порадила королю попросити лідера Робітничої партії, що перемогла на виборах, Йонаса Гара Стьоре сформувати новий уряд.

Сульберг і її міністри керуватимуть Норвегією доти, доки не буде готовий до роботи наступний уряд.

Раніше Робітнича партія і Партія центру Норвегії погодилися сформувати уряд меншості. У Норвегії король відіграє важливу роль у процесі передання влади від одного уряду іншому. Прем’єр-міністр, який іде у відставку, зобов’язаний попросити монарха прийняти його відставку. Після цього король має обговорити з міністром, котрий іде у відставку, хто повинен очолити кабінет міністрів. Найчастіше міністр рекомендує главу партії, що перемогла на виборах. Потім король просить того чи іншого політичного діяча сформувати уряд.

На парламентських виборах у Норвегії у вересні цього року Робітнича партія обійшла Консервативну, здобувши 48 місць з 169. Консервативній партії вдалося зайняти лише 36 депутатських місць.