FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Листопад
2021

Прем'єр Грузії заявив про відсутність прогресу у політичних відносинах із РФ

Тбілісі. 24 листопада. ІНТЕРФАКС – Глава грузинського уряду Іраклій Гарібашвілі заявляє, що головним бар’єром у відносинах з Росією є те, що РФ не поважає суверенітет і територіальну цілісність республіки.

"Росія не поважає суверенітет нашої країни, єдність нашої країни та продовжує окупацію територій нашої країни. Саме це є головним бар’єром у наших відносинах", – заявив Гарібашвілі у вівторок увечері в ефірі Першого каналу Суспільного мовника Грузії.

Коментуючи стан відносин із РФ, він нагадав, що у 2012 році, коли партія "Грузинська мрія" прийшла до влади, з Росією не було жодних контактів, зокрема в економічному та культурному напряму.

"Єдине, всім нагадаю, що тодішній президент (Міхеіл – ІФ) Саакашвілі намагався (добитися – ІФ), щоб хоча б відкрився російський ринок, щоб відновилися торговельно-економічні відносини. З цією метою колишня влада навіть запровадила безвізовий режим для Росії, а також безумовно підтримала вступ Росії до Світової організації торгівлі, а натомість ми нічого не отримали", – сказав Гарібашвілі, дорікнувши колишній владі республіки в передачі та продажу багатьох стратегічних активів та об’єктів російським компаніям.

За словами прем’єра, коли прийшла до влади "Грузинська мрія", з боку європейських та американських партнерів були рекомендація та порада, щоб Грузія змогла досягти деескалації з Росією і, як він вважає, це зробити вдалося.

Гарібашвілі вказав на чинний формат неформального діалогу Грузії та РФ "Абашидзе – Карасін" (Празький переговорний формат Григорій Карасін – Зураб Абашидзе існує з 2012 року – ІФ), зазначивши, що в його рамках було зроблено багато практичних кроків.

Водночас він зазначив, що в політичному напряму жодного прогресу немає.

"У політичному напряму у нас немає жодних зрушень щодо Росії, це досить складне питання. Щодо Росії нашою головною претензією чи головною проблемою є територіальна цілісність нашої країни", – заявив прем’єр Грузії.