Недавні записи
- Аналіз цін на овочі та фрукти в Україні у 2025 році 12.01.2025
- Аналіз будівельного ринку України у 2024 році – директор Rauta 10.01.2025
- У 2024 році Китай став найбільшим торговим партнером Сербії 07.01.2025
- Порівняння вартості ведення бізнесу на Балканах: аналіз і ключові висновки 05.01.2025
- Особливості податкової системи Нідерландів – короткий аналіз 28.12.2024
Представлені безкаркасні сонячні панелі на липкій основі для кріплення до будь-якої поверхні
В майбутньому сонячні панелі можуть стати повсюдним елементом зовнішньої обробки будівель і споруд. Але тільки не в нинішньому вигляді, який має на увазі складні монтажні роботи на досить міцному каркасі. Проривом обіцяють стати безкаркасні сонячні панелі, запропоновані сінгапурською компанією Maxeon Solar Technologies. Панелі Maxeon Air легкі, гнучкі і несуть клейову основу, що спрощує монтаж на будь-якій поверхні.
За словами виробника, вперше за приблизно 50 років випуску сонячних панелей можна буде відмовитися від складних робіт і дорогих супутніх витрат при розгортанні сонячних ферм. Сьогодні сонячні панелі являють собою досить важкі і великі плити, які необхідно встановлювати на спеціальному каркасі. Ферму з таких панелей витримає не кожен дах, в який при проектуванні будинків не були внесені корективи на опір при надмірному навантаженні. З панелями Maxeon Air все буде набагато простіше і це не всі нововведення, які вони можуть запропонувати.
Основа панелей Maxeon Air допускає приклеювання і відклеювання панелей при монтажі. Вони гнучкі і до певної межі без утворення тріщин можуть повторювати вигин даху або іншої поверхні, на яку будуть монтуватися. ККД панелей досить високий і досягає 20,9%. Виробляти електрику вони можуть навіть в затіненому стані, при якому більшість сучасних панелей просто відключилися б.
Важать панелі Maxeon Air в два рази менше, ніж звичайні – 6 кг/м2. Передбачається, що такі панелі будуть масово встановлюватися на даху комерційних будівель, в які не було закладено достатній запас міцності. У Європі, наприклад, з таких дахів набереться 4 ГВт, і з Європи почнеться перевірка можливостей панелей Maxeon Air. У компанії розраховують, що ряд пілотних ферм буде розгорнуто до кінця поточного року, а в наступному році панелі Maxeon Air надійдуть у вільний продаж.