FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

24
Травень
2021

Представлені безкаркасні сонячні панелі на липкій основі для кріплення до будь-якої поверхні

В майбутньому сонячні панелі можуть стати повсюдним елементом зовнішньої обробки будівель і споруд. Але тільки не в нинішньому вигляді, який має на увазі складні монтажні роботи на досить міцному каркасі. Проривом обіцяють стати безкаркасні сонячні панелі, запропоновані сінгапурською компанією Maxeon Solar Technologies. Панелі Maxeon Air легкі, гнучкі і несуть клейову основу, що спрощує монтаж на будь-якій поверхні.

За словами виробника, вперше за приблизно 50 років випуску сонячних панелей можна буде відмовитися від складних робіт і дорогих супутніх витрат при розгортанні сонячних ферм. Сьогодні сонячні панелі являють собою досить важкі і великі плити, які необхідно встановлювати на спеціальному каркасі. Ферму з таких панелей витримає не кожен дах, в який при проектуванні будинків не були внесені корективи на опір при надмірному навантаженні. З панелями Maxeon Air все буде набагато простіше і це не всі нововведення, які вони можуть запропонувати.

Основа панелей Maxeon Air допускає приклеювання і відклеювання панелей при монтажі. Вони гнучкі і до певної межі без утворення тріщин можуть повторювати вигин даху або іншої поверхні, на яку будуть монтуватися. ККД панелей досить високий і досягає 20,9%. Виробляти електрику вони можуть навіть в затіненому стані, при якому більшість сучасних панелей просто відключилися б.

Важать панелі Maxeon Air в два рази менше, ніж звичайні – 6 кг/м2. Передбачається, що такі панелі будуть масово встановлюватися на даху комерційних будівель, в які не було закладено достатній запас міцності. У Європі, наприклад, з таких дахів набереться 4 ГВт, і з Європи почнеться перевірка можливостей панелей Maxeon Air. У компанії розраховують, що ряд пілотних ферм буде розгорнуто до кінця поточного року, а в наступному році панелі Maxeon Air надійдуть у вільний продаж.

UserComment

Valuable Users idea's
0 Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *