FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

06
Травень
2022

Позиція про те, щоб відкласти нафтове ембарго до кінця 2023-го або 2024 року помилкова

Київ. 6 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Позиція про те, щоб відкласти нафтове ембарго до кінця 2023 або кінця 2024 року, є помилковою, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Нам добре відомо, що ключовим проблемним питанням є запровадження нафтового ембарго. Деякі країни виступають або проти запровадження ембарго як такого, або за те, щоб їх звільнили від необхідності запроваджувати це ембарго на якомога довший період часу. Серед цих країн є ті, які дуже багато зробили для України, які ми дуже цінуємо, любимо і розуміємо їхню складну ситуацію. Є там і країна, яка, на жаль, торпедує весь шостий санкційний пакет і тему нафтового ембарго для того, щоб зберегти свої відносини з Росією. Незалежно від того, про яку країну йдеться, сама позиція про те, щоб відкласти нафтове ембарго до кінця 2023 або кінця 2024 року, помилкова", – сказав Кулеба на пресконференції з міністрами закордонних справ Литви, Латвії та Естонії в Києві в п’ятницю.

Він наголосив, що зупинити війну допоможе якнайшвидше і якнайповніше нафтове ембарго.

"Не думайте про те, що буде у 2023 році. До нього ще треба дожити, там ще все може змінитися. Думайте про те, що зробити, щоб ця війна не пішла далі в Європу, щоб ми її зупинили в Україні, перемогли і зупинили цю російську воєнну машину. А тим, хто все ще намагається заради відносин із Росією виконувати роль троянського коня в ЄС і прикриватися своїми енергетичними інтересами, можу сказати тільки одне: історія всіх розсудить. І той, хто думає, що він зараз на правильному боці історії, той переконається, що це не так", – додав Кулеба.