FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

12
Липень
2021

Пожежа на заводі в Бангладеш: власник заарештований після пожежі, в результаті якої загинули 52 людини

Поліція Бангладеш заарештувала власника фабрики, де пізно ввечері в четвер в результаті пожежі загинули щонайменше 52 людини.

Абул Хашем, власник Hashem Foods, і четверо його синів були серед восьми осіб, затриманих в суботу. Поліція стверджує, що їм всім пред’явлені звинувачення у вбивстві.

Влада заявила, що багато хто з загиблих виявилися в пастці всередині будівлі, тому що головний вихід був замкнений.

Серед жертв були діти, і було розпочато окреме розслідування використання дитячої праці.

Міністр праці в Бангладеш Моннуджан Суфіан повідомила агентству AFP, що була в лікарні і розмовляла з вижившими в віці 14 років.

«Якщо факт використання дитячої праці буде доведений, ми вживемо заходів проти власника і інспекторів», – сказала вона.

Hashem Foods є підрозділом багатонаціональної Sajeeb Group, головою і керуючим директором якої є пан Хашем. Також в суботу були заарештовані головний виконавчий директор групи Шахан Шах Азад і інші високопосадовці, повідомляє Dhaka Tribune.

Перед арештом пан Хашем повідомив бангладешським засобам масової інформації, що причиною пожежі могла стати «недбалість робітників», наприклад, викинута цигарка.

Пожежа спалахнула в четвер увечері на першому поверсі шестиповерхового заводу в Рупгандже, промисловому місті недалеко від столиці Дакки. Бригади швидкої допомоги заявили, що більшість жертв виявилися в пастці на третьому поверсі.

Чиновник пожежної охорони Абдулла Аль Арефіно сказав, що на кожен поверх можна піднятися по двох сходах, до яких деякі робітники не змогли дістатися, бо вони були відрізані вогнем. Він сказав, що деяким людям вдалося піднятися на дах по сходах і вони були врятовані, але інші не змогли, тому що двері, що ведуть на дах, були замкнені. Він сказав, що багато хто з тих, хто опинився в пастці, вистрибнули з вікон, рятуючись від вогню.

Пожежа, викликана хімікатами і пластиком, що зберігалися всередині будівлі, тривала майже 24 години, перш ніж була погашена.

Понад 50 людей отримали поранення, а стурбовані сім’ї збираються в лікарнях у пошуках зниклих близьких.

Лайзу Бегум сказала, що її 11-річний племінник був серед зниклих.

«Ми чули, що двері поверху, де працював мій племінник, були замкнені. Потім ми зрозуміли, побачивши, наскільки велика пожежа, що він, ймовірно, мертвий», – сказала вона.

Стурбований батько Чанду Міа був в лікарні з фотографією своєї 15-річної дочки. «Я не впевнений, чи жива вона», – сказав він.

Ті, що вижили і їх сім’ї розповіли AFP, що дітям, які  працюють на фабриці платять 20 така (0,24 долара; 0,17 фунта стерлінгів) на годину.

Білал Хоссейн сказав, що був в морзі лікарні, щоб забрати останки своєї 14-річної дочки Міту Актор.

«Я послав свою дівчинку вмирати. Як я скажу її матері?» – сказав він, додавши, що фабрика навіть заборгувала його дочці зарплату.

Бангладеш не звикати до смертельних пожеж і лих, пов’язаних з висотними будівлями, і критики уряду говорять, що стандарти безпеки все ще невисокі.

Реформи в області безпеки були обіцяні після катастрофи на Рана Плаза в 2013 році, коли обрушився дев’ятиповерховий будинок, в результаті чого загинуло понад 1100 осіб. Щонайменше 70 людей також загинули в 2019 році в результаті пожежі в квартирах в Дацці, де незаконно зберігалися хімікати.