FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

09
Березень
2023

Пошкоджений у Білорусі російський радіолокаційний літак переведено до Таганрогу – британська розвідка

Київ. 9 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Пошкоджений на авіабазі Мачулищі біля Мінська у Білорусі літак російських окупантів переведено на ремонтну базу в Таганрозі (РФ), повідомляють у звіті оборонної розвідки, оприлюдненому у твіттері Міністерства оборони Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в четвер.

“Транзитний політ відбувався на нижчій, ніж зазвичай, висоті, ймовірно, через пошкодження герметичної кабіни”, – йдеться в повідомленні.

У розвідці зазначили, що літак дальнього радіолокаційного виявлення та управління А-50, який координує роботу винищувачів, майже напевно був атакований невеликою безпілотною авіаційною системою.

У розвідці зазначають, що він, імовірно, забезпечував ситуаційну обізнаність для винищувачів МіГ-31К, модифікованих для запуску балістичних ракет “Кинджал”, які РФ розглядає як ключовий стратегічний потенціал.

“Є реальна можливість того, що спільна російсько-білоруська повітряна діяльність тепер буде змушена покладатися на наземне управління і супровід винищувачів доти, доки не буде розгорнуто ще один А-50”, – зазначили в розвідці.

Джерело: https://twitter.com/DefenceHQ/status/1633715451774763008