FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Жовтень
2021

Порошенко обговорив з головою ПА ОБСЄ ситуацію на окупованих територіях України

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Лідер партії "Європейська солідарність", п’ятий президент України Петро Порошенко на зустрічі з головою Парламентської Асамблеї ОБСЄ Маргаретою Седерфельт обговорив ситуацію з безпекою на окупованому Донбасі.

Як повідомляє прес-служба "Європейської солідарності" в середу, сторони висловили рішучий осуд рішення РФ заблокувати продовження мандата місії спостерігачів ОБСЄ на російських пунктах пропуску через російсько-український державний кордон ("Гукове" та "Донецьк").

"Мінські домовленості для мене – це найбільш ґрунтовні, найголовніші домовленості. І їх треба обов’язково дотримуватися і поважати. Я також дуже вдячна спостерігачам ОБСЄ, і мені дуже шкода, що Росія ветувала продовження їх місії на кордонах. Нам дуже потрібні звіти від спостерігачів з Донецької, Луганської областей. І те, що ми більше не можемо виконувати там місію, – дуже погано. Люди там живуть у дуже важких умовах", – зазначила Седерфельт.

Сторони відзначили роль СММ ОБСЄ в пошуку мирного врегулювання й підтримали важливість продовження її діяльності повним обсягом.

У партії наголосили, Порошенко висловив упевненість у необхідності "більш активного залучення ОБСЄ до невідкладного звільнення Росією політичних в’язнів на окупованих територіях, зокрема представників кримськотатарського народу".

Особливу увагу приділили питанням деокупації Кримського півострова. Сторони наголосили на важливості участі ОБСЄ у відповідних міжнародних ініціативах, включаючи "Кримську платформу".

Сторони обговорили виклики у сфері демократії в Україні, проблеми забезпечення верховенства права, судової реформи, забезпечення свободи ЗМІ та стійкості інститутів держави, насамперед у контексті загроз парламентаризму в Україні. На зустрічі зазначалося, що ефективна боротьба з корупцією має залишатися серед незаперечних пріоритетів України.