FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

13
Серпень
2021

Польський парламент прийняв неоднозначний закон про ЗМІ

Парламент Польщі ухвалив новий закон про ЗМІ, який, на думку опонентів, є спробою змусити замовкнути телеканал, який критикує уряд.

Уряд заявляє, що закон необхідний, щоб не дати ворожим іноземним силам взяти під свій контроль його мовні компанії.

Але критики кажуть, що це спроба підштовхнути американську компанію Discovery до продажу найбільшої телекомпанії країни TVN.

Закон загрожує зіпсувати відносини з США, ключовим союзником, і посилити стурбованість ЄС з приводу свободи ЗМІ в Польщі.

У вівторок тисячі демонстрантів вийшли на вулиці по всій Польщі, щоб висловити свій гнів з приводу цих пропозицій.

Натовп зібрався біля будівлі парламенту в Варшаві, мітинги пройшли в Кракові, Вроцлаві, Познані, Любліні та Щеціні.

Уряд стверджує, що існуючі правила, що забороняють компаніям, що базуються за межами Європейської економічної зони, безпосередньо володіти мовними компаніями, повинні бути посилені, щоб не дати китайським і російським фірмам контролювати польські ЗМІ.

Однак ці плани зазнали критики з боку США, які є важливим військовим союзником. Американська компанія Discovery володіє TVN через дочірню компанію в Нідерландах.

Довгоочікуване голосування в середу мало відбутися в другій половині дня, але ненадовго відкладено, оскільки депутати від опозиції намагалися відкласти засідання.

Коаліційний уряд Польщі прийшов в замішання після того, як прем’єр-міністр звільнив свого заступника у вівторок. Колишній заступник прем’єр-міністра Ярослав Говін, який виступає проти зміни закону, очолює молодшого партнера в коаліції United Right, правлячій з 2015 року.

Уряд заявив, що пан Говін «підірвав довіру» до його дій.

Його партія все більше конфліктувала зі своїм старшим партнером по коаліції, партією прем’єр-міністра Матеуша Моравецкій «Право і справедливість» (PiS), і тепер проголосувала за вихід з коаліції.

Втрата 13 депутатів Угоди означає, що коаліція більше не матиме більшості в нижній палаті парламенту.

Тепер законопроект буде переданий в контрольований опозицією Сенат, який може внести в нього поправки або відхилити його, повідомив кореспондент BBC у Варшаві Адам Істон.

Однак нижня палата парламенту може скасувати будь-які зміни і остаточно затвердити законопроект.