Недавні записи
- Посольство Киргизстану в Києві організувало захід для дітей 06.12.2024
- Економіка України та світу: аналіз від Experts Club 04.12.2024
- У Києві відсвяткували 30 – річчя ТПП Франція – Україна та свято молодого вина – Божоле Нуво 03.12.2024
- Офіційний курс гривні у вівторок ослаб ще на 7 копійок 27.11.2024
- Як захиститися під час обстрілів у місті: урок для учнів від ветерана російсько-української війни 23.11.2024
Положення про права ЗМІ на виборах, що не ввійшли до закону "Про медіа", стануть законопроєктом про внесення змін до Виборчого кодексу – Потураєв
Київ. 15 грудня. ИНТЕРФАКС-УКРАИНАН – Зміни до законодавства, які гарантують права представників засобів масової інформації під час виборчого процесу і які не ввійшли до закону "Про медіа", будуть зареєстровані як законопроєкт про внесення змін до Виборчого кодексу, заявив голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв (фракція "Слуга народу").
"Це був компроміс для мене і більшості моїх колег, дуже болючий компроміс. Але ми відразу сказали, що зареєструємо ці зміни як окремий закон про зміни до Виборчого кодексу. Ми від цього відмовлятися не будемо", – сказав Потураєв на онлайн-брифінгу в Медіацентрі "Україна – Укрінформ" (Київ) у четвер.
Він розповів, що цей розділ був "дуже добре виписаний" і "точно зменшував політичний тиск на медіа".
За його словами, ці положення законопроєкту було підготовлено спільно з громадянською мережею "Опора", громадським рухом "Чесно", із залученням міжнародних експертів, представників ЗМІ.
Потураєв висловив сподівання, що зарубіжні колеги будуть солідарні з ним у цьому питанні, і зміни вдасться внести до Виборчого кодексу.
"Ми за це боротимемося. Я переконаний, що з нашими європейськими партнерами ми зможемо цю ситуацію переламати, й у нас з’явиться така регуляція і такі права медіа під час виборів, які відповідають європейським стандартам. Ми вже це зробили, написали. Тільки це потрібно імплементувати", – наголосив народний депутат.
"На жаль, фракції "Батьківщина" і "Європейська солідарність" і, умовно кажучи, Дмитро Разумков і його політичні товариші вимагали, щоб ми прибрали це з прикінцевих і перехідних положень. Я розумію певних політиків, які звикли мати важелі впливу на медіа", – зазначив Потураєв.