FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

26
Січень
2023

Politico: На Заході обговорюють можливість передання Україні винищувачів

Київ.26 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Представники західних країн ведуть внутрішні обговорення щодо можливості передання винищувачів Україні, повідомляє видання Politico з посиланням на джерела.

"Розмова з більше ніж шістьма представниками західних військових відомств та дипломатів підтверджує, що вже відбуваються внутрішні обговорення щодо можливості постачань Україні винищувачів", – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що ідею постачання винищувачів особливо підтримують країни Балтії.

Однак, згідно з Politico, це питання, ймовірно, буде "спірнішим", ніж ситуація з танками.

Водночас, за словами неназваного дипломата, Вашингтон раніше заявив Києву, що постачання винищувачів "наразі неможливе". Однак він нагадав, що "минулого літа "червоною лінією" вважалося постачання РСЗВ HIMARS, але потім це озброєння Києву передали. Потім "червоною лінією" були танки, але і це тепер вирішується".

Politico не уточнює, про які саме моделі літаків може йтися. Видання зазначає, що раніше Київ говорив про інтерес до літаків F-15 та F-16. При цьому газета констатує, що такі постачання були б вкрай складними з погляду логістики. Також, імовірно, вони потребували б будівництва більш сучасних аеродромів в Україні та присутності там західних інженерів для техобслуговування винищувачів.

Напередодні влада ФРН ухвалила рішення передати Україні першу партію з 14 танків Leopard 2. Водночас німецька влада дасть союзникам дозвіл на те, щоб і вони постачали танки Leopard 2 в Україну.

Президент США Джо Байден оголосив у середу про рішення направити Україні 31 танк M1 Abrams.