FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

10
Січень
2022

Поліція заарештувала чоловіка за створення програми для продажу мусульманських жінок

Поліція Індії заарештувала чоловіка, підозрюваного у створенні програми, яка минулого року розміщувала фотографії понад 80 жінок-мусульманок для продажу в Інтернеті.
Програма з відкритим вихідним кодом – Sulli Deals – була розміщена на веб-платформі GitHub у липні 2021 року.
25-річного хлопця заарештували за кілька днів після того, як аналогічний додаток Bulli Bai завантажив фотографії понад 100 жінок-мусульманок.
Чотирьох студентів, у тому числі 21-річного студента, який нібито створив другий додаток, було заарештовано.
В обох випадках фактичного продажу не було, але мета полягала в тому, щоб принизити мусульманських жінок, багато з яких відкрито говорили про хвилю індуїстського націоналізму при прем’єр-міністрі Нарендрі Моді.
«Суллі» – це принизливий сленговий термін на хінді, який праві індуїстські тролі використовують для позначення жінок-мусульманок, «буллі» також є принизливим.
Після того, як програма Bulli Bai викликала обурення в мережі, одна з жінок, які подали скаргу в поліцію в липні, заявила, що поліція в столиці Делі ще не зробила жодних дій.
У неділю поліція заарештувала Аумкарешвара Тхакура із міста Індор у центральному штаті Мадхья-Прадеш.
Поліція повідомила BBC Marathi, що ім’я пана Такура спливло під час допиту Ніраджа Бішної, передбачуваного творця програми Bulli Bai.
Пристрої пана Такура аналізуються, повідомив заступник комісара відділу кіберзлочинів поліції Делі.
Програма «Sulli Deals» зробила загальнодоступні фотографії жінок і створила профілі, описуючи жінок як «угоду дня».
Ті, хто фігурував у додатку, були активними мусульманами, включаючи журналістів, активістів, художників чи дослідників.
Одна з жінок, комерційний пілот, розповіла, що відчула мурашки по спині, коли почула про додаток.
Додаток Bulli Bai також викликав аналогічну реакцію з боку жінок, чиї фотографії були завантажені без їхнього дозволу, у тому числі кількох журналісток, боллівудської акторки та 65-річної матері зниклого індійського студента.
Звіт Amnesty International за 2018 рік про онлайн-домагання в Індії показав, що чим відоміша жінка, тим більша ймовірність того, що вона стане мішенню — масштаби цього збільшилися для жінок із релігійних меншин та неблагополучних каст.
Критики кажуть, що тролінг щодо жінок-мусульманок останніми роками посилився через поляризований політичний клімат Індії.