FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

20
Серпень
2021

Поліцейська діяльність

Чабаненко Юлія Владиславівна
Курсант 2-го курсу, cпеціальність 262 «Правоохоронна діяльність» Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ
ПРАВО (Адміністративне і фінансове право)

Поліцейська діяльність
Ми пропонуємо розглянути поліцейську діяльність. Це та діяльність яка зумовлена на розгляд як особистий вид державно-управлінської держави. Він вбачає юридичну здатність на забезпечення публічного порядку та безпеки. В першу чергу поліцейська діяльність спрямована на управління структурною виконавчою владою: це такі як ОВС та митні органи, діяльність яких спрямована на охорону публічного порядку, забезпечення публічної, державної, економічної і будь-якої іншої безпеки. Шо ж таке «поліцейська діяльність» – це одне з основоположних категоріях в поліцейському праві.
В певних дослідженнях стали праці відомих науковців у галузі адміністративного права та поліцейській діяльності, такі як: В.Білик, І.Зозуля, А.Комзюк, О.Бандурка, М.Фродов, В.Зуй та інші науковці.
Якщо ж говорити про Відповідний пункт 1 Декларації про поліцію, прийнятої Парламентською Асамблеєю Ради Європи 8травня 1979р.:
«Поліцейський повинен виконувати покладені на нього законом обов’язки щодо захисту своїх співгромадян і суспільства від насильства, пограбувань й інших суспільно небезпечних дій, як це встановлено законом» [1, с. 88]. Виходячи саме з цього визначення, і прослідковується правоохоронний характер поліцейської діяльності [2].
В Україні поділяють чотири основних видів поліцейської діяльності:
1. Адміністративна діяльність;
2. Діяльність органів досудових розслідувань(ОДР);
3. Діяльність оперативно-розшукових підрозділів;
4. Поліцейська охоронна діяльність.
А також ми можемо розглянути один із видів – це адміністративна діяльність, у неї також є підвиди їх не так багато, але є три основних :
1) здійснення профілактичної діяльності;
2) доставлення у випадках і в певним порядку;
3) вживання заходів для запобігання та протидії домашньому насильству.
Загалом поліцейська діяльність покликана захищати суспільство та діяти в інтересах громадян. Таким чином, на органи поліції покладається обов’язок надавати допомогу громадянам у забезпеченні особистої безпеки та у вільному користуванні своїми правами і свободами. Згідно із Законом України «Про Національну поліцію», працівник поліції зобов’язаний у разі звернення до нього громадянина із заявою про загрозу його особистій безпеці вжити відповідних заходів, що запобігають або попереджають цю загрозу [3].
Отже, поліцейська діяльність зазначає види, що здійснюються територіальним органом Національної поліції. В Законі Україні потрібно внести певні зміни та доповнення згідно ст.1 ч.3 «Поліцейська діяльність» – це особливий вид діяльності в цій сфері, яка здійснюється та реалізується спеціальними державними органами та їх посадовими особами.
Список використаних джерел:
1. Гуценко К. Ф. Правоохранительные органы/ К. Ф. Гуценко, М. А. Ковалев. – М.: Зерцало, 1997. – 367 с.
2. Маляренко В. Т. Суд, правоохоронні та правозахисні органи України / В. Т. Маляренко. – К.: Юрінком Інтер, 2007 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.ebk.net.ua/Book/SptpoU/index.htm.
3. Про Національну поліцію: Закон України: від 02.07.2015 р., No 1264– XII// Відомості Верховної Ради України. – 2015. – No 40–41. – Ст. 379.
Науковий керівник: викладач кафедри адміністративного права, процесу
та адміністративної діяльності Захарченко О. В.