FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

21
Березень
2023

Податкова пільга на операції з постачання медпослуг за 9 міс.-2022 сягнула 10% від загальних витрат на охорону здоров'я – Рахункова палата

Київ. 21 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Податкова пільга на операції з постачання медичних послуг за підсумками дев’яти місяців 2022 року сягнула 14,3 млрд грн, що становить 10% від загальних витрат на охорону здоров’я.

Такі дані наводить на своєму сайті Рахункова палата з посиланням на результати аналізу ефективності та обґрунтованості застосування податкових пільг із податку на додану вартість під час операцій із постачання послуг охорони здоров’я.

Згідно з аудитом Рахункової палати, 2020 року податкова пільга за операціями постачання медичних послуг становила 13,2 млрд грн, 2021 року – 19,3 млрд грн.

Водночас, згідно з інформацією Державної податкової служби (ДПС), 2020 року кількість платників ПДВ, які скористалися податковою пільгою, порівняно з 2019 роком збільшилася з 1674 до 2562, 2021 року – до 2885, у першій половині 2022 року їх було 275.

“Аналіз засвідчив, що протягом двох із половиною років ДПС не проконтролювала повноту обліку та правильність визначення податкових пільг під час операцій із постачання медичних послуг і сум цих пільг”, – повідомляє палата.

Крім того, аудитори виявили розбіжності в сумі 1,6 млрд грн між даними в деклараціях платників ПДВ і звітах ДПС про суми податкових пільг.

Зокрема, Рахункова палата звертає увагу, що у звіті податкової зазначено, що за 2,5 року платникам ПДВ, які здійснювали операції з постачання медичних послуг, надали пільги на 42,1 млрд грн, а в деклараціях платників ПДВ сума податкових пільг становила 43,7 млрд грн.

“Протягом 2020 року – першого півріччя 2022 року ДПС неналежно координувала дії територіальних органів щодо контролю за обґрунтованістю та законністю застосування податкових пільг із постачання медичних послуг. За результатами вибіркової перевірки в ДПС наші фахівці встановили 39 суб’єктів господарювання, що не мали ліцензії з медичної практики та задекларували податкову пільгу на 62 млн грн”, – наголосили в Рахунковій палаті.

Крім того, аудитори зазначили, що за 10 років Міністерство охорони здоров’я так і не створило реєстру акредитованих закладів охорони здоров’я. “Через відсутність такого реєстру українці досі не можуть отримати офіційну інформацію про наявні в медзакладах послуги”, – наголосили у звіті.

Також нагадується, що 2019 року Рахункова палата за підсумками аудиту ефективності та обґрунтованості застосування податкових пільг із ПДВ під час операцій із постачання послуг з охорони здоров’я та надала 12 рекомендацій, із яких Кабмін, МОЗ і ДПС виконали частково або повністю лише сім.