FOLLOW US ON SOCIAL

Posted On

18
Січень
2022

Північна Корея знову запускає ракети

Північна Корея запустила дві балістичні ракети малої дальності по водах на узбережжі Японії, що стало останнім у серії незвичайних випробувань.

Повідомляється, що ракети були запущені з аеропорту неподалік Пхеньяну вранці в понеділок, заявили військові Південної Кореї. Японія також підтвердила тест.

Це четвертий ракетний запуск Північної Кореї за два тижні.

ООН забороняє Північній Кореї випробування балістичної та ядерної зброї та запровадила суворі санкції.

Але східноазіатська держава регулярно ігнорує заборону, і лідер Кім Чен Ин пообіцяв зміцнити обороноздатність своєї країни.

У п’ятницю він заявив, що запускав балістичні ракети малої дальності з вагонів поїздів, а за кілька днів до цього провів два випробування, як стверджується, гіперзвукових ракет, які найважче виявити.

Частота та терміни проведення тестів у січні незвичайні. Північна Корея зазвичай запускає свої ракети, щоб відзначити політично значущі події в країні або на знак свого невдоволення військовими навчаннями США та Південної Кореї.

Північна Корея зазвичай запускає зброю для розвитку ракетних можливостей та підтримки оперативної готовності, і останні випробування, схоже, підтверджують це, сказав Анкіт Панда, експерт Фонду Карнегі за міжнародний світ.

Але в той же час «у Кім Чен Ына є і внутрішні міркування: за часів економічних труднощів ці запуски дозволяють йому показати, що пріоритети національної оборони не залишаться поза увагою», — сказав пан Панда.

Північна Корея бореться з нестачею продовольства та нестійкою економікою. Це пов’язано з добровільною блокадою для запобігання поширенню Covid, яка перервала торгівлю з Китаєм, його головним економічним та політичним союзником, хоча були повідомлення про те, що це може незабаром відновитися.

Пан Кім нещодавно визнав, що країна зіткнулася з “великою боротьбою не на життя, а на смерть”, а також пообіцяв збільшити свою військову міць, включаючи розробку гіперзвукових ракет.

Переговори зі США, які хочуть, щоб Північна Корея відмовилася від своєї ядерної зброї, зайшли в глухий кут після приходу до влади президента США Джо Байдена. Минулого тижня адміністрація Байдена ввела свої перші санкції щодо Північної Кореї у відповідь на деякі з попередніх випробувань цього місяця.

Таким чином, запуск у понеділок може стати «сильнішою реакцією» на санкції, що показує, що «Північ не має наміру поступатися США», — сказала Пак Вон Гон, професор північнокорейських досліджень у Жіночому університеті Іхва.

Запуски відбуваються всього за кілька тижнів до зимових Олімпійських ігор, надзвичайно престижної та політично чутливої ​​події для Китаю, яка має розпочатися у Пекіні 4 лютого.

«Я вважаю, що Китай не вітатиме випробування Північною Кореєю у себе на порозі напередодні початку Олімпійських ігор у Пекіні», — написав у Twitter аналітик з Північної Кореї Чад О’Керролл.

«Якщо так буде продовжуватися, ми не повинні унеможливлювати те, що Північна Корея може бути незадоволена Китаєм».

Але пан Панда сказав, що, хоча «Пекін може бути незадоволений цими випробуваннями, вони, ймовірно, виявляться досить терпимими», враховуючи, що вони не пов’язані з випробуваннями ядерної зброї або ракет великої дальності, які він назвав «червоними лініями Китаю».

З недавніми повідомленнями про те, що Північна Корея може невдовзі відновити торгівлю з Китаєм, «цей час передбачає, що Пекін більш ніж причетний до провокацій Пхеньяну; Китай підтримує Північну Корею економічно та координує з нею військові дії», – сказав північнокорейський експерт Лейф-Ерік Іслі.

«З огляду на свої стратегічні відносини з Китаєм, північнокорейське керівництво, ймовірно, відмовиться від своїх військових навчань та ракетних випробувань на початку 2022 року перед Олімпійськими іграми в Пекіні».